SpaceX доставлятиме вантажі за допомогою ракет

SpaceX виграла п’ятирічний контракт ВПС США на суму 102 млн доларів. У його межах компанія має продемонструвати можливість швидкого транспортування вантажів до різних куточків земної кулі за допомогою ракет.

Вантажна ракета (концепт). Джерело: U.S. Air Force illustration

Угода була укладена в межах програми, ініційованої Дослідницькою лабораторією ВПС США (AFRL). Вона спрямована на вивчення можливості використання ракет-носіїв для глобальних перевезень вантажів. Йдеться як про військові, так і гуманітарні місії.

Варто зазначити, що договір не прив’язаний до будь-якої конкретної ракети SpaceX. AFRL матиме доступ до орбітальних запусків та посадок перших ступенів для збору ключових даних про їхні характеристики та продуктивність. SpaceX також розробить дизайни вантажних відсіків ракет, що підтримують швидке завантаження та розвантаження з використанням стандартизованих транспортних контейнерів.

Іншим важливим напрямом проєкту є питання посадкової інфраструктури. Далеко не у всіх куточках земної кулі є космопорти. Тому AFRL та SpaceX планують провести дослідження можливих траєкторій та варіантів посадок ракет на різні типи майданчиків.

Контракт зі SpaceX також включає повномасштабну демонстрацію перевезення та посадки важких вантажів, але без зазначення конкретних термінів такої операції. В AFRL сподіваються, що вона може бути проведена за кілька років. Пізніше до проєкту планується залучити інші приватні аерокосмічні компанії.

Нагадаємо, що недавно SpaceX продемонструвала 140-метрову вежу для «лову» Starship.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine