Мисливці за метеоритами в Антарктиді на чолі з науковим співробітником Чиказького університету Марією Вальдес зірвали куш. Вони знайшли п’ять метеоритів, один з яких важить 7,6 кг. Що найцікавіше, для пошуків такого космічного скарбу не треба було навіть копати — експедиція побачила великий метеорит на поверхні снігу, де він вирізнявся серед інших каменів своєю незвичною текстурою.
Антарктида є ідеальним місцем для пошуку вцілілих космічних порід. Місцевий сухий клімат запобігає надмірному вивітрюванню з часом.
«Коли йдеться про метеорити, то розмір не обов’язково має значення. Навіть крихітні мікрометеорити можуть бути неймовірно цінними з наукової точки зору. Але, звичайно, знайти такий великий метеорит, як цей, дуже велика рідкість», — пояснює Вальдес.
Пошук метеоритів
Вальдес вважає, що з десятків тисяч метеоритів, які були знайдені в Антарктиді, лише близько 100 такі ж великі, як той, який знайшла її команда. Щоб знайти метеорити, дослідники їздили на снігоходах і ходили в райони, які раніше були нанесені на карту та визначені за допомогою супутникових зображень як потенційні місця приземлення метеоритів.
Коли команда знайшла ймовірний метеорит, вона використала портативний інструмент для перевірки магнітних властивостей каменю. У той час як більшість цих метеоритів залишаються на поверхні, навіть ті, що занурюються в лід, згодом «виринають» під час руху льодовиків.
Ключ до Всесвіту
Наступним кроком для вчених є визначення того, що метеорити можуть розповісти нам про Всесвіт. П’ять порід, знайдених Вальдес та її командою, будуть проаналізовані в Королівському бельгійському інституті природничих наук, а зразки ґрунту з цього району проаналізує сама команда Université Libre de Bruxelles.
Раніше ми повідомляли про те, що марсіанський метеорит виявився напрочуд багатим на органіку.
За матеріалами EurekAlert.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine