В Антарктиді знайдений метеорит вагою 7,6 кг

Мисливці за метеоритами в Антарктиді на чолі з науковим співробітником Чиказького університету Марією Вальдес зірвали куш. Вони знайшли п’ять метеоритів, один з яких важить 7,6 кг. Що найцікавіше, для пошуків такого космічного скарбу не треба було навіть копати — експедиція побачила великий метеорит на поверхні снігу, де він вирізнявся серед інших каменів своєю незвичною текстурою.

Метеорит вагою 7,6 кілограма
Метеорит вагою 7,6 кг (16,7 фунтів) був знайдений на поверхні антарктичної пустелі, де його чорний склад контрастував на тлі снігу. Фото: Чиказький університет, Марія Вальдес

Антарктида є ідеальним місцем для пошуку вцілілих космічних порід. Місцевий сухий клімат запобігає надмірному вивітрюванню з часом.

«Коли йдеться про метеорити, то розмір не обов’язково має значення. Навіть крихітні мікрометеорити можуть бути неймовірно цінними з наукової точки зору. Але, звичайно, знайти такий великий метеорит, як цей, дуже велика рідкість», — пояснює Вальдес.

Пошук метеоритів

Вальдес вважає, що з десятків тисяч метеоритів, які були знайдені в Антарктиді, лише близько 100 такі ж великі, як той, який знайшла її команда. Щоб знайти метеорити, дослідники їздили на снігоходах і ходили в райони, які раніше були нанесені на карту та визначені за допомогою супутникових зображень як потенційні місця приземлення метеоритів.

Команда дослідників Université Libre de Bruxelles
Команда дослідників Université Libre de Bruxelles, яка радіє важкій космічній знахідці. Фото: EurekAlert

Коли команда знайшла ймовірний метеорит, вона використала портативний інструмент для перевірки магнітних властивостей каменю. У той час як більшість цих метеоритів залишаються на поверхні, навіть ті, що занурюються в лід, згодом «виринають» під час руху льодовиків.

Ключ до Всесвіту

Наступним кроком для вчених є визначення того, що метеорити можуть розповісти нам про Всесвіт. П’ять порід, знайдених Вальдес та її командою, будуть проаналізовані в Королівському бельгійському інституті природничих наук, а зразки ґрунту з цього району проаналізує сама команда Université Libre de Bruxelles.

Раніше ми повідомляли про те, що марсіанський метеорит виявився напрочуд багатим на органіку.

За матеріалами EurekAlert.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада