Науковці з NASA наразі активно вивчають зразки астероїда, що існує з самого початку нашої Сонячної системи. І те, що вони вже виявили, вражає уяву.
За даними журналу Nature, під час першої місії NASA зі збору проб з астероїда Бенну апаратом OSIRIS-REx був зібраний унікальний пил, який має величезну цінність для науки. Однак проблема з гвинтами герметичного контейнера все ще не дозволяє вченим дістатись найцінніших порід Бенну. Хоча вже вдалося дістати 70 г космічного пилу, доступ до більшої кількості все ще залишається ускладненим.
Утім, науковці вже проаналізували частину зразків. Більшість зібраного матеріалу має чорний колір, деякі фрагменти — з блакитним блиском, а інші, світліші фрагменти, відбивають світло так, що виділяються на тлі камінців, доставлених OSIRIS-REx.
Згідно з попереднім аналізом, світліші уламки містять магній, фосфати й натрій. А під їхнім яскравим і крихким зовнішнім шаром відкривається темніша порода. Ще більш дивно: така комбінація вважається рідкісною для астероїдів, що робить її загадкою для вчених.
Також виявлено, що зразки містять органічні сполуки, які можуть бути будівельним матеріалом для життя, адже містять вуглець-вуглецеві або вуглець-водневі зв’язки. Схожі сполуки були раніше виявлені в метеоритах на Землі, тому гіпотетично ці багаті на вуглець мінерали могли сприяти виникненню життя на нашій планеті.
Попри технічні труднощі, вченим вдалося фізично працювати з давніми матеріалами астероїда. Зразки з Бенну мають велике значення, вважаючи їхню унікальність та можливий внесок у розуміння походження життя в Сонячній системі.
Раніше ми повідомляли про те, що зразок астероїда Бенну зібрав цілий натовп у музеї.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine