Зразок астероїда Бенну зібрав цілий натовп у музеї: фото

Третього листопада в Національному музеї природничої історії у Вашингтоні було неймовірно людно. Багато відвідувачів завітали на виставку, щоб на власні очі побачити унікальний артефакт — фрагмент астероїда Бенну. Він був доставлений на Землю космічним апаратом OSIRIS-REx, який подолав відстань у 6,2 млрд км. На церемонії відкриття експозиції присутні були адміністратор NASA Білл Нельсон і представники Смітсонівського інституту.

Маленький чорний камінь з астероїда Бенну
Маленький чорний камінь з астероїда Бенну на виставці у Смітсонівському національному музеї природничої історії у Вашингтоні, після того, як його доправила на Землю місія OSIRIS-REx (NASA). Авторство зображення: Smithsonian

Зразок астероїда Бенну представлений у герметичній капсулі з нержавіючої сталі зі скляним оглядовим отвором, заповненій чистим азотом. Усередині розміщений чорний камінь розміром приблизно 8 мм і масою 143 мг. Поруч зі зразком розташовані дві моделі: копія в масштабі 1:84 ракети Atlas V, що доправила OSIRIS-REx у космос, і модель зонду в масштабі 1:24, створена компанією Lockheed Martin.

Зразок астероїда може містити важливу інформацію про ранні стадії еволюції нашої Сонячної системи та процеси формування життя на Землі. Зокрема, вчені можуть вивчити багаті на воду мінерали й вуглецеві молекули, що виникли задовго до появи життя, щоб краще зрозуміти походження планет, земних океанів і живих організмів.

OSIRIS-REx і ракета Atlas V 411
Окрім зразка Бенну, відвідувачі Смітсонівського національного музею національної історії у Вашингтоні також побачать масштабні моделі зонда OSIRIS-REx і ракети Atlas V 411. Авторство зображення: Smithsonian

Комп’ютерна томографія фрагмента, позначеного як OREX-800027-0, показала, що він складається з численних менших каменів, міцно «зліплених» між собою. Через взаємодію з водою в зразку з часом утворились оксиди та сульфіди заліза, а також карбонати, що є основними компонентами поряд із вуглецем.

Перед виставкою вчені NASA вибрали п’ять або шість кандидатів для показу публіці. Але цей конкретний камінь став найкращим варіантом, оскільки він виявився «найбільш фотогенічним». Окрім нього, Смітсонівський інститут отримав ще один зразок Бенну для наукових досліджень.

OSIRIS-REx
Зразки астероїда Бенну в лабораторії після відкриття капсули OSIRIS-REx

Ще два фрагменти астероїда будуть виставлені в Музеї коштовного каміння та мінералів у Тусоні, а також у Космічному центрі Г’юстона, поруч із Центром імені Джонсона NASA в Техасі, де зберігається більшість зразків Бенну. Дати відкриття цих виставок ще не оголошені, але, за інформацією одного з музеїв, це може статися вже 15 листопада.

Раніше ми показували стереоскопічну світлину зразків місії OSIRIS-REx.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine