Український супутник EOS SAT-1 надіслав селфі з космосу

Розроблений в Україні супутник EOS SAT-1, запущений на орбіту в січні, надіслав з космосу цікаву світлину. Він зняв самого себе на тлі Землі за допомогою зовнішньої камери. На черзі — перші зображення поверхні планети.

Знімок, надісланий EOS SAT-1. Джерело: Dragonfly Aerospace

Український супутник надіслав селфі

Компанія Dragonfly Aerospace повідомила на своїй сторінці у фейсбуку, що побудований нею супутник EOS SAT-1 надіслав із космосу зображення, й опублікувала його. Фото являє собою свого роду селфі, отримане за допомогою зовнішньої камери на корпусі.

На ньому видно сам апарат на тлі Землі. З цього приводу у пості наведено слова Карла Сагана: «Це тут. Це наш дім. Це ми». Ці американський астроном сказав, коментуючи світлину зонда Voyager з околиць Сонячної системи, на якій видно Землю як крихітну блакитну цятку.

EOS SAT-1 розташований значно ближче до Землі, тож на світлині диск планети здається величезним. На ньому можна навіть розгледіти східне узбережжя Аргентини, яке проглядається крізь товщу хмар.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Навіщо потрібний EOS SAT-1

EOS SAT-1 — це супутник, який Dragonfly Aerospace спроєктувала та побудувала в Україні на замовлення компанії EOS Data Analytics, яка спеціалізується на обробці знімків з орбіти та отриманні з них геопросторової інформації. Обидві вони входять до групи Noosphere, заснованої бізнесменом Максом Поляковим.

Основною метою запуску супутника є отримання зображень і геопросторової інформації про стан сільськогосподарських і лісових угідь. Він є частиною першого у світі супутникового сузір’я, спеціально створеного для аналізу аграрної сфери. Саме тому камера, з якої було зроблене селфі, є допоміжною. Основними є пара пристроїв Dragon Eye, розроблених тією ж Dragonfly Aerospace. Вони здатні отримувати інформацію як у видимому, так і у ближньому інфрачервоному діапазонах.

Компанія повідомляє, що роботи з введення супутника в експлуатацію тривають. Системи GPS і контролю висоти працюють штатно, тож невдовзі ми зможемо отримати дивовижні знімки земної поверхні, зроблені парою основних камер.

Джерело: www.facebook.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів