Україна припинила співпрацю з росією у космосі

Кабінет Міністрів України припинив дію угоди між Україною та росією про співпрацю у космічній галузі. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Старт ракети-носія «Дніпро», створеного спільно з росією
Старт ракети-носія «Дніпро», створеного спільно з росією. Джерело: www.space.com

Україна розірвала угоду про співпрацю з росією у космосі

4 лютого Кабінет Міністрів України припинив своїм рішенням угоду про співпрацю з росією у космічній сфері. Про це у своєму регулярному звіті про роботу, опублікованому в Telegram повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Припинена дія Угоди між Урядом України та урядом рф про співпрацю у сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, затвердженої 27.08.1996, та Протоколу між Кабінетом Міністрів України й урядом рф про внесення змін до Угоди між Урядом України й урядом рф про співробітництво у сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, затвердженого 26.11.2010», — написав він.

Крім того, цього дня парламентарі розглянули та прийняли низку законопроєктів, що стосуються державної поштової служби, формування бюджету, експлуатації Чорнобильської АЕС, утримання Національного меморіального військового керівництва тощо.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чому така угода існувала?

Угода про мирну співпрацю у космічній галузі між Україною та росією була підписана ще 1996 року. Тоді відносини між двома країнами не характеризувалися терміном «війна» і ракети для космосу виготовляли разом.

Наприклад, носій «Дніпро» спочатку був балістичними ракетами РС-20, які завозили в Україну з російської півночі, їх переробляли на заводі та відправляли до Казахстану, звідки вони виводили на орбіту супутники.

Але ще до початку збройної агресії росії у 2014 році багато спільних проєктів двох країн були закриті. Потім сталася анексія Криму, й експорт з України до рф усього, пов’язаного з космосом, припинили. Але угода продовжувала формально діяти до останнього часу.

Джерело t.me/tmelnychuk.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів