КМУ звільнив голову Державного космічного агентства

Кабінет Міністрів України звільнив голову Державного космічного агентства Володимира Тафтая. Перед цим він отримав негативну оцінку за результатами перевірки діяльності у 2022 році. Про це оголошено разом із рядом інших кадрових рішень.

Володимир Тафтай
Володимир Тафтай. Джерело: focus.ua

Голова Державного космічного агентства звільнений з посади

Володимир Тафтай більше не обіймає посаду Голови Державного космічного агентства України. Про це у своєму Telegram-каналі 9 грудня повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

У повідомленні не сказано, що стало причиною такого кроку і хто був його ініціатором. Не повідомляється також, на кого буде покладено виконання обов’язків голови агентства. Разом із рішенням про звільнення Тафтая повідомляється про ряд інших кадрових ініціатив, однак щодо решти чиновників мова іде не про звільнення, а про переведення.

Відомо також, що Володимир Тафтай за кілька днів до цього отримав негативну оцінку діяльності у 2022 році у рамках оцінки, які проходили усі керівники державних структур. Розпорядження про затвердження її результатів розміщено на сайті КМУ 6 грудня.

Чим відомий Володимир Тафтай?

Володимир Тафтай має освіту у галузі економіки та автоматизованих систем управління. Свою діяльність він розпочав на ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова».

Потім протягом кількох років обіймав керівну посаду у проєкті «Морський старт», в рамках якого з платформи у Тихому океані в космос запускали українські ракети. У 2009-2016 роках Тафтай був менеджером з постачання та якості у спільному українсько-бразильському проєкті розбудови космодрому «Алькантара».

У лютому 2021 року Тафтая було призначено головою Державного космічного агентства України на час карантину. З серпня того ж року обіймає цю посаду постійно. Найбільш значущою подією у діяльності цієї організації в 2022 році став не дуже вдалий запуск вітчизняного супутника «Січ-2-30»

Відповідно до оцінки, зробленої в кінці 2021 року головним досягненням Тафтая на посаді називали його зусилля щодо комерціалізації вітчизняного космосу. Одночасно ще тоді експерти головною претензією до голови ДКА називали відсутність конкретних кроків з його боку.

За матеріалами: www.kmu.gov.ua, t.me/tmelnychuk, focus.ua

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine