Із супутником «Січ-2-30» немає стійкого зв’язку

Фахівцям Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) поки що не вдалося встановити стійкий зв’язок із супутником «Січ-2-30». Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті КБ «Південне».

Супутник «Січ-2-30». Джерело: КБ «Південне»

«Січ-2-30» був запущений 13 січня 2022 за допомогою Falcon 9. Апарат відправився у космос в межах «збірки», що складалася зі 105 космічних апаратів. «Січ-2-30» успішно відокремився від другого ступеня носія, після чого НЦУВКЗ отримав його бортову телеметрію. Вона підтвердила працездатність бортової апаратури.

На жаль, згодом «Січ-2-30» зіткнувся з технічними проблемами. Згідно із заявою КБ «Південне», низка пов’язаних з особливостями кластерного запуску зовнішніх факторів не дозволила встановити стійкий зв’язок із супутником та забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Це спричинило дефіцит електроенергії. Наразі сонячні батареї апарата в основному висвітлюються відбитим від Землі сонячним випромінюванням. Що стосується прямого сонячного світла, то воно потрапляє на них під маленьким кутом для забезпечення нормального електропостачання. Поєднання цих обставин призвело до того, що «Січ-2-30» самостійно перезавантажився в автономному режимі та перейшов до режиму енергозбереження.

Під час минулих сеансів зв’язку інженерам не вдалося виявити несправності бортової апаратури «Січ-2-30». Моделювання динаміки руху супутника по орбіті з урахуванням впливу на нього гравітації нашої планети та зовнішніх шарів земної атмосфери говорять про те, що впродовж найближчих місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії. Це дає надію, що НЦУВКЗ вдасться відновити штатну орієнтацію супутника, що в свою чергу дозволить розпочати виконання його програми.

Основні параметри супутника «Січ-2-30».

Нагадаємо, що «Січ-2-30» є удосконаленою версією апарата «Січ-2», запущеного в 2011 році. Супутник призначений для моніторингу земної поверхні в оптичному та ближньому інфрачервоному діапазонах. Маса апарата складає 180 кг. Він перебуває на 525-кілометровій сонячно-синхронній орбіті та здатний знімати смугу земної поверхні завширшки 37 км з роздільною здатністю до 7 м/піксель.

Ви також можете прочитати про плани українського аерокосмічного стартапу Promin Aerospace провести перший суборбітальний запуск надлегкої ракети до кінця 2022 року.

За матеріалами https://www.yuzhnoye.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine