Супутник «Січ-2-30» зв’язався з центром управління у Дунаївцях

Супутник «Січ-2-30» успішно вийшов на орбіту та зв’язався з Національним центром управління космічними апаратами, що розташований поблизу Дунаївців у Хмельницькій області. Це його перша місія з супроводження українського супутника. «Січ-2-30» інтегрують у загальноєвропейську систему спостереження за Землею Copernicus.

Запуск супутника  «Січ-2-30»
Запуск супутника «Січ-2-30»

Також повідомляється, що орбіта апарата була знижена. Через це його строк експлуатації знижено до трьох років, а ширина смуги охоплення становить тепер 37 км. Зате роздільна здатність камер зросла до 7 м на піксель.

«Січ-2-30» був виведений на орбіту 13 січня 2022 року ракетою Falcon 9 американської компанії SpaceX. Запуск відбувся у межах місії Transporter-3. Разом з українським супутником на орбіту були виведені ще 104 інших.

Новий український супутник є удосконаленою версією апарата «Січ-2», запущеного у 2011 році. Основне його призначення — моніторинг поверхні Землі в оптичному та ближньому інфрачервоному діапазонах. Супутник універсальний і може використовуватися як для цивільних потреб, так і безпеки держави. Його розроблення здійснювалася з 2013 року конструкторським бюро «Південне».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine