Згідно з новим дослідженням групи астрономів з Китаю, у небі кількох потенційно населених екзопланет може існувати ефект зодіакального світла. Це світіння може бути ще однією підказкою для вчених, які намагаються зрозуміти, який вигляд мають ці екзотичні світи.
Зодіакальне світло в небі Землі з’являється, коли сонячне світло відбивається від пилу, який заповнює Сонячну систему поблизу екліптики. Це світло можна побачити після заходу Сонця. Воно ніби розсіяний трикутник, який підсвічується з місця, де наша зоря зайшла за горизонт.
«Якщо ми зможемо виявити зодіакальне світло у далекій планетній системі, це означатиме, що там існують астероїди та комети, які є джерелом цього пилу», — заявив астроном із Шанхайської астрономічної обсерваторії в Китаї та провідний автор дослідження Цзянь Ге.
Як повідомляє Space, Ге та його колеги перевірили дані 47 різних потенційно заселених світів, вивчених космічним телескопом NASA Kepler. Цей апарат припинив роботу ще 2018 року. Для кожної планети команда зібрала безліч даних із різних джерел, включаючи місію Gaia Європейського космічного агентства, ширококутний інфрачервоний оглядовий дослідник NASA (WISE) та космічний телескоп Spitzer.
Три кандидати на існування зодіакального світла
Ці дані допомогли дослідникам визначити, які планетарні системи були яскравішими в інфрачервоному світлі (довжинах хвиль, які ми сприймаємо, як тепло), ніж вони могли очікувати. Потім команда перевірила, чи впливають на результати інші чинники, такі як фонові зорі. В результаті залишилися три планети, у небі яких може спостерігатись зодіакальне світло: Kepler-69c, Kepler-1229b та Kepler-395c. Усі вони класифікуються як суперземлі.
«У небі Kepler-1229b, яка обертається навколо червоного карлика, зодіакальне світло може бути насичено червоним», — пояснює астроном Цзянь Ге.
Зараз, коли серед 47 планет є лише три кандидати, дослідники не можуть сказати, що зодіакальне світло є особливо поширеним явищем на потенційно заселених світах. Але це може змінитися, коли астрономи використовуватимуть спостереження за допомогою більш чутливих приладів, ніж ті, що були в місії NASA WISE.
Нагадаємо, що раніше вчені сфотографували новонароджену екзопланету.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine