У колесі марсохода Curiosity застряг камінь: фото

Рухаючись поверхнею Марса, ровери часто стикаються з тим, що на їхньому борту опиняються «безбілетні пасажири». Минулого року в колесі марсохода Perseverance застряг камінь. А днями схожа проблема трапилась із його братом-близнюком Curiosity. На зображенні від 31 серпня видно камінь, який врізався в одне із сильно пошарпаних коліс марсохода.

Камінчик, що застряг у протекторі колеса Curiosity
Камінчик, що застряг у протекторі колеса Curiosity

Обробник зображень NASA Кевін Гілл опублікував допис у Twitter цими вихідними. «Марсохід Curiosity підхопив власного друга-камінця, який затиснувся між двома протекторами», — написав Гілл.

З моменту приземлення в 2012 році Curiosity блукає навколо нерівного та скелястого кратера Гейла. Він регулярно знімає на бортову камеру свої колеса, щоб команда марсохода могла відстежувати їхній знос. Алюмінієві диски здаються досить пошарпаними, на них видно тріщини, діри та розбиті протектори. Команда марсохода вжила заходів для продовження терміну служби коліс, тому NASA очікує, що вони протримаються до кінця місії. У квітні аерокосмічна адміністрація продовжила місію Curiosity на три роки.

Камінь, що застряг у колесі Curiosity
Камінь, що застряг у колесі Curiosity. Фото: NASA

На відміну від Perseverance, де камінь заліз усередину колеса та не створював жодних незручностей і згодом випав, у Curiosity такий скельний уламок може становити проблему під час руху. Команда інженерів сподівається, що, зрештою, камінь сам відпаде через тертя об поверхню. NASA буде перевіряти колеса частіше, щоб уникнути неприємностей заздалегідь, та намагатиметься вжити запобіжних заходів, коли камінь становитиме загрозу для коліс.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance звільнився від каміння, що застрягло всередині нього.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine