Гострі скелі на Марсі порушили плани Curiosity

Марсохід NASA Curiosity є досвідченим «альпіністом». Він повільно підіймається нижніми шарами гори Шарп — центральної вершини кратера Гейла на Марсі. Але, як відомо будь-якому альпіністові, іноді потрібно переглянути маршрут і знайти найкращий та безпечніший шлях.

Curiosity
Марсохід Curiosity використав Mastcam, щоб зробити цю панораму на 3423 марсіанський день, або сол своєї місії. Команда неофіційно назвала гострі скелі «спиною алігатора» через їхній лускатий вигляд. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

NASA повідомила, що Curiosity натрапив на дуже гострі скелі в районі, який назвали «спиною алігатора». Це місцевість із характерними рисами пісковика. Ровер досліджував цю ділянку і вже збирався продовжити рух, але команда встигла виявити небезпечну перешкоду з гострого каміння, здатного серйозно пошкодити колеса марсохода. Curiosity змушений був розвернутися і знайти інший шлях.

Гострі скелі
Гострі скелі «спини алігатора» в наближенні

Алюмінієві колеса Curiosity сильно постраждали за 10 років поневірянь на поверхні Марса. Але коригування маршрутів та оптимізація керування приводами може продовжити термін їхньої служби.

Новий маршрут

Гора Шарп має висоту 5,5 км. Це гаряча точка для дослідження через оголені шари відкладень з ознаками води в давні марсіанські часи. Curiosity вивчає, чи міг Марс колись бути придатним для мікробного життя. Мета марсохода не в тому, щоб зійти на гору Шарп, а в тому, щоб оглянути її дивовижне підніжжя. Новий маршрут Curiosity для дослідження не такий уже й поганий. Він поверне марсохід у перехідну зону, що не менш інтригує.

NASA Perseverance
Незвичайний ракурс для панорамного селфі марсохода. Фото: NASA Perseverance

«Було справді захопливо бачити каміння тих часів, коли озера висихали та змінювалися струмками та сухими піщаними дюнами. Мені справді цікаво подивитися, що ми виявимо, продовжуючи підійматися цим альтернативним маршрутом», — сказала Ебігейл Фрейман, заступник наукового співробітника проєкту Curiosity в JPL.

За матеріалами NASA

Нагадаємо, що раніше Curiosity знайшов безпечне місце на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine