Curiosity надіслав запаморочливе селфі з Марсу

Марсохід Curiosity порадував публіку новим селфі з Марсу. Цього разу фото вийшло справді запаморочливим завдяки незвичайній перспективі. 360-градусне селфі показує навколишній ландшафт і сам ровер у центрі, який через характерний ракурс здається візуально крихітним.

Панорамне селфі Curiosity
Панорамне селфі Curiosity складається з 81 зображення, зробленого у листопаді 2021 року. Фото: NASA

Панорамне селфі складається з 81 зображення. Знімок був зроблений 20 листопада за допомогою тепловізора Mars Hand Lens Imager, встановленого на кінці маніпулятора Curiosity. Мозаїчний підхід надає незвичайну перспективу, ніби земля навколо марсохода крутиться, немов карусель.

Якщо придивитися, то на селфі є кілька цікавих орієнтирів. Скельна споруда за марсоходом називається фронтоном Грінх’ю. Пагорб праворуч — це Гора Рафаеля Наварро на честь Рафаеля Наварро-Гонсалеса, астробіолога місії Curiosity, який помер на початку цього року. Ще одне важливе місце для дослідження U-подібний отвір ліворуч від марсохода, куди Curiosity попрямує у майбутньому, продовжуючи пошуки відповідей на марсіанські загадки.

Curiosity наразі досліджує кратер Гейла, щоб більше дізнатися про минуле Червоної планети. Ровер намагається виявити свідчення придатності планети для життя в минулому, нехай навіть найпримітивніші.

Нагадаємо, що раніше брат-близнюк Curiosity ровер Perseverance вирізав акуратне коло у скелі з метою пошуку свідчень життя в марсіанських гірських породах.

За матеріалами CNET.