У Firefly Aerospace назвали причину аномалії під час пуску ракети Alpha

Компанія Firefly Aerospace опублікувала пресреліз, присвячений аномалії, що виникла під час першого пуску ракети Alpha. Через неї малий носій відхилився від наміченої траєкторії. В результаті Центру управління довелося задіяти систему припинення польоту.

Ракета Alpha. Джерело: Jack Beyer

Alpha стартувала у штатному режимі. Різні з’єднання та рухомі механізми, пов’язані з ракетою, відпрацювали добре, сама вона набирала швидкість відповідно до моделі польоту. На жаль, приблизно через 15 секунд після відриву від стартового майданчика один із чотирьох двигунів Reaver першого ступеня (силовий агрегат №2) зупинився. Причиною стала не аварія, а несанкціоноване закриття головних клапанів системи подачі палива. Попри це, ракета продовжувала набирати висоту і зберігала контроль протягом 145 секунд, тоді як номінальна тривалість роботи першого ступеня становить приблизно 165 секунд.

Однак через зменшення тяги швидкість набору висоти була низькою, і ракеті доводилося зберігати керованість без зміни вектора тяги від двигуна №2. Alpha змогла компенсувати це на дозвукових швидкостях, але при наближенні до швидкості звуку та русі на надзвуковій швидкості, де управління є найскладнішим завданням, трьох двигунів для управління вектором тяги виявилося недостатньо, і носій вийшов з-під контролю. В результаті була задіяна система припинення польоту.

Зараз інженери Firefly спільно з представниками Федерального авіаційного управління США та космодрому Ванденберг проводять розслідування, щоб визначити точну причину дострокового вимкнення двигуна. За словами представників компанії, хоч ракета і не вийшла на орбіту, цей день став успішним для команди Firefly. Вона показала, що «прибула» на ринок і здатна створювати та запускати носії. Також Firefly опублікувала відео, присвячене першій місії Alpha. Воно демонструє пуск ракети з кількох ракурсів.