«Тяньвень-1» завершив картографування Марсу

Китайське національне космічне управління (CNSA) оголосило про те, що апарат «Тяньвень-1» завершив картографування марсіанської поверхні. Це означає, що він досяг усіх цілей своєї місії.

Основні досягнення «Тяньвень-1»

«Тяньвень-1» вирушив у космос у липні 2020 року. Він став першим космічним апаратом, запущеним самостійно Китаєм до Марсу. «Тяньвень-1» вийшов на орбіту навколо Марсу в лютому 2021 року, після чого почав виконувати свою досить насичену наукову програму. Він займався картографуванням Марсу, вивченням геологічної структури планети, характеристик поверхневого шару та розподілу у ньому водяного льоду. Також «Тяньвень-1» проводив вимірювання параметрів іоносфери планети та збирав дані про її клімат. Загалом китайський посланець передав на Землю 1040 Гб інформації.

У травні 2021 року від «Тяньвень-1» відокремився посадковий модуль, який доставив на поверхню Червоної планети перший китайський марсохід «Чжужун». Крім того, він зробив кілька селфі, скориставшись камерою, яка відокремлюється.

Селфі марсохода «Чжужун». Джерело: CNSA

Останнім завданням «Тяньвень-1» було складання карти марсіанської поверхні в середній роздільній здатності. Її завершення підвело межу під основним етапом місії.

Майбутнє «Тяньвень-1»

За словами представників CNSA, «Тяньвень-1» продовжить спостереження Марсу. Апарат також буде використовуватись для тестування бортової апаратури та відпрацювання технології аерогальмування, яка в майбутньому буде використана в місії з доставляння на Землю зразків марсіанського ґрунту.

Селфі «Тяньвень-1». Джерело: CNSA

Що стосується марсохода «Чжужун», то загалом він проїхав 1921 метр марсіанською поверхнею. Через настання сезону пилових бур, 18 травня ровер був переведений у сплячий режим. Контролери місії мають намір знову активувати апарат у грудні 2022 року, коли очікується покращення погодних умов. Після цього він відновить виконання своєї наукової програми.

За матеріалами https://www.globaltimes.cn

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада