5 найбільш смертельно небезпечних екзопланет для людини

Земля не буде існувати вічно. Тому ідея пошуку нової планети для життя людей давно є предметом суперечок. На щастя, Сонце помре як мінімум через п’ять мільярдів років, тому час підготуватися до колонізації у нас є.

І якщо ми вирішимо переселитися, у Всесвіті є безліч варіантів, які можна розглянути. Вчені знаходять все більше екзопланет, які, ймовірно, придатні для життя. Ілон Маск вже давно називає Марс одним із потенційно заселених світів.

Екзопланети
Екзопланети, що небезпечні для життя. Фото: ESO

Але є такі планети, про колонізацію яких не може бути мови. Вони ніколи не стануть придатними для життя через очевидні обмеження, такі як кисень. The Sun склали список екзопланет, смертоносних для людства.

WASP-76b: Дощ із розплавленого заліза

WASP-76b. Зображення: ЕSО

Якщо ви думали, що злива зимою — це погано, спробуйте пожити на екзопланеті WASP-76b. Вона знаходиться так близько до своєї зорі, що температура на денному боці сягає 2500°С. Таких умов достатньо для того, щоб випарувати залізо. Здавалося б, нічний бік був би комфортнішим. За позначки 1000°С тут хоч трохи прохолодніше, але все ще занадто спекотно. Також через сильний перепад температур на планеті вирують потужні вітри, що розносять смертоносні краплі з розплавленого заліза.

HD 189733b: дощі зі скла та задушливі гази

HD 189733b
Красива, але небезпечна екзопланета HD 189733b/Зображення: Wikipedia

На відстані 64,5 світлових років від нас у сузір’ї Лисички розташована красива яскраво-блакитна екзопланета. HD 189733b обертається навколо батьківської зорі кожні 2,2 дня з орбітальною швидкістю 152,5 км/с, що робить її гарячим юпітером із поганими перспективами для позаземного життя. Цей газовий гігант має прізвисько «скляна планета». Ця «скляність» насправді є екстремально небезпечною ознакою. Погода на HD 189733b смертельна. Вітри, що складаються з частинок силікату, дмуть зі швидкістю 8700 км/год, ідуть дощі з розплавленого скла, а на її денному боці виявлений чадний газ.

Kepler-10b: лава та радіація

Kepler-10b
Kepler-10b / Зображення: ЕSО

Екзопланета Kepler-10b не має атмосфери, бо розташована настільки близько до своєї зорі, що її буквально здуло. Температура поверхні розпечена до 1527°С. Дуже високі позначки призводять до того, що залізо на планеті перебуває у рідкому стані. Вчені вважають, що екзопланета значною мірою вкрита лавою. А близьке розташування до батьківської зорі випалює її поверхню інтенсивною радіацією.

OGLE-2016-BLG-1928: вічний холод

OGLE-2016-BLG-1928
«Планета-сирота» OGLE-2016-BLG-1928 в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

OGLE-2016-BLG-1928 є однією з найхолодніших планет у Чумацькому Шляху. «Екзопланета-сирота», що розташована на відстані 13 тисяч світлових років від Землі, обертається навколо давнього ультрахолодного коричневого карлика на відстані в 1,16 а.о. — майже як Земля. Але планета не отримує тепла від своєї згаслої зорі. Тому життя на ній неможливе у жодному вигляді.

TrES-2b: темніша за чорне

TrES-2b
TrES-2b в уявленні художника. Зображення: Wikipedia

Світло необхідне не лише для того, щоб бачити, але й для підтримування життя. TrES-2b у цьому сенсі — похмурий світ. Екзопланета настільки темна, що на її тлі вугілля здаватиметься світлішим. Усе через те, що її атмосфера поглинає понад 99% світла від зорі-господаря. Вимірювання показали, що TrES-2b відображає менше 1% світла, яке падає на неї. Тобто її альбедо менше, ніж у чорної акрилової фарби чи сажі. В результаті інтенсивного поглинання світла температура її атмосфери сягає понад 980°C.

Нагадаємо, що раніше на трьох суперземлях помітили примарне світіння.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine