Вчені встановили, що планети з двома зорями можуть бути придатні для життя

Група вчених зі США й ОАЕ визначила, які планети з двома світилами можуть бути потенційно придатними для життя. Висновки цього дослідження опублікував журнал Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Астрономи проаналізували дані, отримані космічним телескопом Keple, стосовно планетарних систем Kepler-16, Kepler-34, Kepler-35, Kepler-38, Kepler-64, Kepler-413, Kepler-453, Kepler-1647 і Kepler-1661. Під час аналізу враховували яскравість зірок, їхню масу та віддаленість від Сонця. Щоб провести оцінювання потенційної населеності планет, вчені використовували розрахунки та раніше виведені рівняння замість звичного в таких випадках моделювання, яке зайняло б значно більше часу і ресурсів.

Візуалізація планети з двома зорями. Джерело: NASA / JPL-Caltech / Siegfried Eggl

З’ясувалося, що Kepler-16 і Kepler-1647 містять газові гіганти, які невдало розташовані для створення стабільної зони населеності (області в космосі, де планети отримують достатньо тепла від зорі, щоб вода на них існувала в рідкій фазі).

Проте планетарні системи Kepler-34, Kepler-35, Kepler-38, Kepler-64 і Kepler-413 можуть мати потенціал для існування на них життя. А найпридатнішими, згідно з аналізом, є системи Kepler-35, Kepler-38 і Kepler-64.

Ще одне обмеження, яке впливає на потенційну придатність небесного тіла для життя — це стабільність його орбіти. Коли планета виходить із зони населеності, її океани можуть закипіти або замерзнути разом з атмосферою. Якщо астрономи знайдуть планету з придатною орбітою, можна буде розрахувати, скільки світлової радіації вона отримує від батьківських зірок.