TESS виявив гарячий коричневий карлик

Під час аналізу фотометричних даних, зібраних обсерваторією TESS, міжнародна команда дослідників виявила невідомий коричневий карлик. Він розташований на відстані 510 світлових літ від Землі.

Коричневый карлик
Коричневий карлик в уявленні художника. Джерело: NASA

Астрономи відносять до коричневих карликів об’єкти, маси яких лежать у діапазоні від 13 до 80 мас Юпітера. Вони займають проміжне положення між планетами-гігантами та зорями. З одного боку, їх маси недостатньо для того, щоб у їх надрах «запустилися» постійні реакції термоядерного синтезу на основі атомів водню (через це їх також іноді називають «невдалими зорями»). З іншого, на відміну від планет, усередині коричневих карликів все ж таки можуть відбуватися деякі реакції за участю ядер дейтерію та літію. Але, за астрономічними масштабами, вони тривають недовго, після чого коричневі карлики поступово остигають.

Знайдений TESS коричневий карлик, обертається навколо зорі HIP 33609. Вона в 1,86 раза більша й у 2,38 раза масивніша, ніж наше Сонце. Температура її поверхні становить 10 000 °C.

Що стосується самого коричневого карлика, то його маса оцінюється приблизно у 68 мас Юпітера, а радіус на 58% перевищує радіус найбільшої планети Сонячної системи. Він рухається вельми витягнутою орбітою, чий ексцентриситет становить 0,56. Коричневий карлик робить один оберт навколо своєї зорі за 39 днів, рівноважна температура його поверхні близька до 1000 °C.

За словами дослідників, незвичайні орбітальні параметри коричневого карлика можуть допомогти розширити знання про супутники гарячих зір. До цього всі виявлені дослідниками компаньйони світил спектральних класів В та А, мали періоди обертання менше ніж 10 днів.

Раніше ми розповідали про те, як телескоп TESS виявив аналог Землі в зоні населеності червоного карлика.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії