Науковці продовжують шукати можливі прояви таємничої субстанції, яка зветься темною матерією. Вони вважають, що вона так чи інакше все ж може взаємодіяти зі звичайним матеріалом нашої планети. І цей процес має проявлятися у підвищенні температури та прискоренні обертання.

Темна матерія на Землі
Вчені припустили, що темна матерія може проявляти себе у спосіб, про який досі ніхто не думав. Принаймні так стверджують китайські астрономи з Сіндзянської обсерваторії, які розмістили в arXiv статтю під назвою «Темна матерія розкручує планети».
Пошуки темної матерії, яка нібито становить 85% усієї маси Всесвіту, продовжують нагадувати полювання на чорну кішку в темній кімнаті. І ми досі не впевнені на 100%, що вона тут є. Ми не знаємо, що то за частинки, які ні з чим не взаємодіють, але їхня гравітація ніби як дійсно примушує галактики обертатися зовсім не так, як це мало б бути, якби ми враховували тільки видимі об’єкти.
Наявність темної матерії поруч із Землею і на самій нашій планеті — окрема історія. Досі жодного явища, яке б могло підтвердити її існування безпосередньо поруч із нами, не спостерігалося. Але купа теоретичних побудов показують, що це не виключено, і мають бути прояви, які наземні прилади зможуть зафіксувати.
Розкручування Землі
У новому дослідженні автори не уточнюють, говорять вони про масивні частинки, що слабо взаємодіють (WIMP), аксіони чи ще щось. Головне у них те, що вони хоча б інколи мають взаємодіяти зі звичайною матерією одним із кількох способів: або через розпад, або через анігіляцію, або через захоплення.
Так чи інакше, вони мають передавати планеті певну кількість енергії й вона має переходити в якісь форми, які ми можемо виміряти. Найімовірніше, це буде тепло, тобто кінетична енергія руху молекул.
Науковці застосували свої моделі до 15 вже підтверджених екзопланет, включно з 55 Рака d та Епсилон Еридана b. Також вони подивилися, чи спостерігатиметься ефект на Землі та Юпітері. І виявили, що так, він має бути, хоча і невеликий.
Зокрема, дослідники порахували, що середня температура на планеті має збільшуватися на 0,015 К за сто років, або на 0,15 К. Крім того, ця енергія має переходити у механічну, що означає підвищення швидкості обертання.
Розрахунки показують, що довжина доби при цьому має зростати на 12 секунд за 100 років або ж на 120 с за 1000. Тобто, так чи інакше, ми це мали б відчути.
За матеріалами phys.org