На цьому новому інфрачервоному фото туманності Sh2-54 можна розгледіти безліч світил. Розташований у сузір’ї Змії, цей приголомшливий зоряний розплідник був знятий у всіх його складних деталях за допомогою видимого та інфрачервоного оглядового телескопа VISTA, що в обсерваторії ESO Paranal у Чилі. У той час як видиме світло, яке ми можемо бачити, поглинається міжзоряним пилом, інфрачервоне світло може проникати крізь густі хмари пилу в космосі, відкриваючи раніше невидимі деталі.
Інфрачервоні знімки туманностей допомагають астрономам дізнатися більше про те, як утворюються зорі. Нове зображення показало безліч світил за помаранчевим сяйвом туманності. Порівняйте інфрачервоне зображення, заповнене світлом зір, із зображенням туманності Sh2-54 у видимому світлі (нижче).
Численні туманності або хмари газу та пилу, які сприяють утворенню зір, розташовані у хвості сузір’я Змії, названого так через схожість зі змієм. До таких гарячих точок народження світил належать туманності Орел, Омега та Sh2-54. Астрономи зосередилися на туманності Sh2-54, розташованій приблизно за 6000 світлових років від Землі. Буква S у назві космічного об’єкта походить від імені астронома Стюарта Шарплесса, який був відповідальним за каталогізацію понад 300 туманностей у 1950-х роках.
Зображення було зроблене за допомогою високочутливої камери з роздільною здатністю 67 мільйонів пікселів на телескопі VISTA в межах дослідження VISTA Variables під спостереженням проєкту Via Láctea eXtended. Це багаторічний проєкт зі спостереження за балджем та південним диском Чумацького Шляху в ближньому інфрачервоному діапазоні, який тривав шість років.
Раніше ми повідомляли про те, як Hubble зазнімкував зоряний дім.
За матеріалами Tech Explorist.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine