Вчені вражені дивовижною знахідкою у зразках астероїда Бенну

Завіса таємниці, яка огортала склад загадкового астероїда Бенну, нарешті впала майже через чотири роки після того, як космічний апарат NASA OSIRIS-REx делікатно взяв зразок із його поверхні.

Бенну
NASA OSIRIS-REx збирає зразки з астероїда Бенну. Ілюстрація: NASA

Астероїд, що обертається на близькій до Землі орбіті, містить дивовижну кількість фосфату магнію — мінералу, що вирізняється своєю яскравістю на тлі похмурої палітри скелястої місцевості Бенну. За словами вчених, ці яскраво-білі мінерали є рідкісною знахідкою в астроматеріалах, що викликало інтригу серед дослідників.

Доцентка Місячної і планетарної лабораторії (LPL) Джессіка Барнс, виступаючи на науковій конференції, підкреслила унікальність виявленого фосфату магнію, наголосивши на відсутності аналогічних сполук на Землі. Його наявність на Бенну відкриває вікно в геологічну історію астероїда.

Результати детального дослідження

Зразки астероїда розкрили багатий спектр сполук, включаючи гліцин — незамінну амінокислоту — і низку водомістких мінералів, таких як карбонати, сульфіти, олівін і магнетит. Ці знахідки надають вагомі докази водного минулого Бенну, вказуючи на численні водні події, що передували утворенню астероїда з його материнського тіла.

TAGSAM
Вигляд згори на механізм збору зразків OSIRIS-REx Touch-and-Go-Sample-Acquisition Mechanism (TAGSAM) зі знятою кришкою, що показує зразки астероїда Бенну всередині. Фото: NASA

Подальші дослідження позаземної щедрості Бенну виявили велику кількість філосилікатів — сполук, змінених водою, а також різноманітний асортимент органічних і гідратованих мінералів. Науковці припускають, що ці філосилікати, які є невід’ємною частиною метеоритів, могли сприяти появі органіки та води на ранній Землі.

Враження науковців від зразків Бенну

Планетологиня з Музею природної історії в Лондоні Сара Рассел була вражена первозданною природою зразків. На відміну від звичайних метеоритів, змінених земним впливом, цінний вантаж NASA OSIRIS-REx надав науковцям унікальну можливість дослідити ранній стан Сонячної системи в епоху, коли Земля тільки формувалась.

Контейнер OSIRIS-REx із цінним для науки матеріалом з астероїда Бенну
На цьому знімку, зробленому NASA в Х’юстоні (штат Техас), показаний зовнішній вигляд контейнера OSIRIS-REx із цінним для науки матеріалом з астероїда Бенну. Фото: NASA

Ендрю Раян, науковий співробітник LPL, підкреслив унікальні текстури зібраного матеріалу Бенну. Він описав їх як камінці з поверхнею, схожою на наждачний папір. Його дослідження підтвердили прогнози, отримані на основі даних дистанційного зондування, зібраних супутником OSIRIS-REx ще на момент його перебування на орбіті астероїда.

Підтвердження гіпотези формування астероїда

Отримані дані поки що узгоджуються з панівною гіпотезою про те, що астероїд утворився з більшого тіла мільярди років тому. Зокрема, аналіз виявив пов’язані із зіткненням вкраплення мінералів, розкидані по поверхні Бенну, хоча точний час їхнього утворення залишається невідомим.

Оскільки вчені продовжують просіювати космічні скарби, привезені OSIRIS-REx, кожне відкриття дає змогу зазирнути в таємниче минуле Бенну і ширшого космосу, підживлюючи невгамовну цікавість людства до Всесвіту.

Раніше ми пояснювали, чим цікавий астероїд Бенну.

За матеріалами livescience.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine