Вчені дістались заблокованих зразків капсули OSIRIS-REx: що побачили всередині

Космічний апарат NASA OSIRIS-REx доставив цінний вантаж зі зразком астероїда Бенну на Землю 24 вересня 2023 року. Зразок зберігається в Космічному центрі NASA імені Джонсона в Х’юстоні. Команда кураторів вже почала розпакування та вивчення зібраного матеріалу.

TAGSAM
Вигляд згори на механізм збору зразків OSIRIS-REx Touch-and-Go-Sample-Acquisition Mechanism (TAGSAM) зі знятою кришкою, що показує зразки астероїда Бенну всередині. Фото: NASA

Пробовідбірна головка, яка містила зразок, дуже довго не піддавалась відкриттю через проблему з двома кріпленнями, які не давали змогу інженерам дістатись більшості зразків. Тепер нарешті ми отримали змогу поглянути на безцінні зразки космічної породи — цей астероїдний матеріал існує впродовж мільярдів років із часів формування Сонячної системи. Вчені у передчутті можливостей докладного вивчення цього матеріалу, який може розкрити таємниці походження життя на Землі.

Куратори почали процес вивчення зразка 10 січня, розкривши механізм збору зразків TAGSAM. Зразок був зважений та сфотографований перед початком його дослідження. Кінцева маса зразка буде визначена протягом наступних тижнів. Заблокований зразок OSIRIS-REx є найбільшим, який коли-небудь доставлявся на Землю з астероїда. Вилучені 70,3 грама матеріалу вказують на високий вміст вуглецю, що робить його цінним об’єктом для дослідження.

Команда кураторів планує каталогізувати зразки цього року, а згодом вчені зможуть подавати запити на доступ до них. Матеріал також надасть можливість дослідникам вдосконалити інструменти космічних апаратів та методи дистанційного зондування на основі порівняння з попередніми спостереженнями.

Бенну — вуглецевий астероїд. Він може містити інформацію про формування не лише самого астероїда, але й усієї Сонячної системи. З вмістом води й вуглецю він може навіть містити будівельні блоки життя, такі як амінокислоти.

Зразки Бенну допоможуть вченим розкрити таємниці далекого минулого Сонячної системи та доповнити наше розуміння її еволюції. Цей астероїд може також виявитися одним із залишків більшого об’єкта, розпад якого стався мільярди років тому. Збереження 75% зразка для майбутніх досліджень свідчить про важливість цього вивчення для науки та розвитку нашого розуміння Сонячної системи.

Раніше ми показували стереоскопічну світлину зразків місії OSIRIS-REx.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine