Тайвань скористається досвідом застосування супутникового зв’язку в Україні

Успіхи застосування супутникового зв’язку під час війни в Україні справили велике враження на урядовців Тайваню. Країні загрожує вторгнення Китаю. В разі, якщо воно дійсно відбудеться, на острові збираються використовувати не тільки Starlink, а й інші інновації, що застосовувались в Україні.

Тайвань цікавить досвід використання Starlink в Україні
Starlink в Україні. Джерело: Кyivindependent.com

Китайська загроза Тайваню та Україна

Початок широкомасштабного вторгнення росії до України різко підсилило побоювання влади Китайської Республіки на острові Тайвань, що КНР вчинить аналогічно і з ними. Китайські війська значно переважають їх чисельно, тож останні кілька місяців світ перебував в очікуванні, чи не спалахне на сході Азії новий масштабний конфлікт.

На візит на Тайвань спікерки палати представників США Ненсі Пелосі КНР відповіла масштабними навчаннями зі стрільбами крилатими ракетами. Але на відкриту агресію так і не наважилася. І це спонукало Тайбей уважніше вивчати досвід України у протистоянні росії.

Тайвань цікавиться досвідом використання Starlink

Насамперед Тайвань цікавить досвід застосування супутникового інтернету в умовах війни. Росія розпочала вторгнення з атаки на супутникові мережі й масового знищення веж мобільного зв’язку. На прохання міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Ілон Маск швидко активував для України Starlink і почав масові постачання терміналів для нього.

Їх використовували не тільки військові для встановлення зв’язку в умовах радіоелектронної протидії росіян, але й мирні мешканці на територіях, які нещодавно були звільнені від ворога. У результаті Україна стала одним із найбільших у світі користувачів цієї системи зв’язку.

Тайвань у випадку потенційного конфлікту з Китаєм збирається використовувати ту саму тактику. Уряд вже виділив 18 млн доларів високотехнологічним компаніям для розгортання власних комунікаційних сателітів на високих та середніх орбітах. Чи будуть на Тайвані Starlink, досі не відомо, але місцеві компанії вже ведуть перемовини з іноземними операторами про надання послуг супутникового зв’язку.

Гумор та безпілотники врятують Тайвань

Найголовнішим успіхом Starlink вважається забезпечення населення об’єктивною інформацією. Це завадило росії використати на повну потужність свою машину дезінформації та пропаганди. На Тайвані очікують, що Китай також застосує соціальні мережі як зброю, і готуються протидіяти їм у цій сфері.

Зокрема, Тайвань звернув увагу на те, як Україна використовує гумор для того, щоб протистояти інформаційній агресії з боку росії. Меми у соціальних мережах справді допомагають об’єднати населення, роздроблене атмосферою страху та невпевненості, яку транслює супротивник.

Також Тайвань дуже зацікавився досвідом військового використання системи розпізнавання облич та безпілотниками. Але подробиці того, як на острові будуть використовувати український досвід у цій галузі, не повідомляються.

За матеріалами Еurasiantimes.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір