Сильний холод на Марсі заважає Ingenuity піднятись у повітря

Маленький витривалий марсіанський гелікоптер Ingenuity наразі переживає лютий зимній період. Гелікоптер тимчасово перестав літати у липні, оскільки зіткнувся із низькими сезонними температурами та збільшенням пилу в атмосфері. Обидві перешкоди обмежили його здатність заряджати батарею. Температура в кратері Єзеро все ще низька та опускається до -86 °C вночі, але команда Ingenuity наразі готується до короткого тридцятого польоту.

Airfield D
Ingenuity на Airfield D. Фото: NASA

«30-й виліт буде коротким стрибком, який перевірить стан нашої системи після того, як ми пережили 101 сол зими. Зліт також допоможе очистити сонячні панелі від пилу, який осів на них після 29-го польоту», – прокоментував керівник команди Ingenuity Тедді Цанетос.

Ingenuity завершив свій 29 політ 11 червня. З тих пір літальний апарат не здіймався у небо Марсу. Тому команда виконала деякі перевірки, щоб переконатися, що все працює належним чином. Перевірки включали обертання гвинтів на низьких обертах 6 серпня, а 15 серпня – на високих. Під час тестування гелікоптер залишився на поверхні, але розкрутив свої гвинти до швидкості, подібної до тієї, що використовується під час фактичного польоту. Результати перевірок не виявили ніяких недоліків.

Запилені сонячні панелі гелікоптеру Ingenuity
Запилені сонячні панелі гелікоптеру Ingenuity. Фото: NASA

Під час тридцятого польоту гелікоптер перебуватиме в повітрі близько 30 секунд, підніметься на висоту 5 метрів та пролетить відстань 2 метри перед приземленням. Мета польоту полягатиме у тому, щоб перевірити, чи зможе гелікоптер точно приземлитися перш ніж переходити до більш витривали місій. Щойно це буде підтверджено, гелікоптер зможе повернутися до більш тривалих польотів, наприклад уздовж дельти Єзеро, де яку наразі досліджує марсохід Perseverance.

«З вищим рівнем заряду батареї будуть триваліші польоти. Зрештою Ingenuity зможе живити свої внутрішні обігрівачі протягом ночі, що не дасть електроніці замерзати на марсіанському холоді щовечора», – додав Тедді Цанетос.

Раніше ми повідомляли про те, як вертоліт NASA Ingenuity Mars отримав престижну нагороду.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine