Супутники сфотографували руйнування айсбергу A-68

Наприкінці минулого року айсберг A-68 на певний час закріпився в заголовках багатьох світових ЗМІ. Крижана брила розміром у кілька тисяч квадратних кілометрів, що опинилася на просторах Світового океану, почала стрімко наближатися до острова Південна Джорджія. Існувала досить висока ймовірність того, що айсберг у підсумку застрягне десь на мілководді та зашкодить місцевій екосистемі.

Але врешті морські течії віднесли A-68 на південний схід від острова, після чого айсберг почав стрімко руйнуватися. Знімки та радіолокаційні зображення, отримані супутниками Sentinel-1 і Sentinel-3, показали, що на початку лютого основна частина плавучої крижини розділилася на багато фрагментів, найбільший із яких має довжину 60 км при максимальній ширині 22 км.

Зараз основна група уламків дрейфує приблизно в 225 км від Південної Джорджії, і ця відстань поступово збільшується. На думку вчених, айсберг більше не становить загрози морській екосистемі в околицях острова. Ще один досить великий фрагмент зумів зайти досить далеко на північ. Але незабаром його спіткає така ж доля і він розвалиться на багато менших крижин.

За матеріалами: https://www.esa.int