Супутники показали знищений у Судані український літак

Супутник компанії Maxar показав уламки літака Boeing 737, який належить українській компанії SkyUp. Разом із 20 іншими апаратами він був знищений в аеропорту столиці Судана Хартумі внаслідок бойових дій, що тривають у країні.

Літак української компанії SkyUp
Літак української компанії SkyUp. Джерело: Maxar Technologies

Згорілий літак на супутникових знімках

Видання The New York Times оприлюднило знімки компанії Maxar Technologies, які показують ситуацію, що склалася в аеропорту Хартума. У Судані спалахнув збройний конфлікт, внаслідок чого за останні кілька днів на летовищі було знищено близько 20 літаків.

В одному з літаків, від якого на стоянці біля аеропорту лишилися тільки уламки, впізнали Boeing 737, який належить українському лоукостеру SkyUp. Раніше повідомлялося, що саме цей літак загорівся невдовзі після того, як прилетів із Саудівської Аравії, але екіпаж вдалося завчасно вивезти.

Загалом на знімках ідентифікували приблизно 20 знищених літаків, які належать різним країнам та компаніям. При цьому два з них палали безпосередньо в той час, коли були зроблені знімки — у понеділок по обіді.

Maxar Technologies стежить за подіями у Судані

Компанія Maxar Technologies відома своїми численними знімками війни в Україні. Саме завдяки їм увесь світ побачив трагедію в Бучі та купу техніки «непереможної» російської армії, яка згоріла там, де її дістали українці.

Аеропорт Хартума
Аеропорт Хартума. Джерело: Maxar Technologies

Події у Судані почали розгортатися три дні тому, але компанія вже приєдналася до їхнього висвітлення. Країна вже багато років переживає один військовий переворот за іншим. Останній із них відбувся у жовтні 2021 року. Відтоді країною керувала рада з кількох генералів. Кілька тижнів тому між двома з найвпливовішими з них спалахнув конфлікт.

Один із них фактично є президентом країни, інший командує великими військовими угрупуваннями — Силами швидкої підтримки. Три дні тому саме вони почали займати ключові точки в державі. Фактично йдеться про спробу нового військового перевороту, яка поки що не закінчилася нічим.

Як часто буває у подібних випадках, світова спільнота виявилася неготовою оперативно реагувати на загрозу, й авіаперевізників ніхто не попередив. Тому вони продовжили саджати свої літаки під кулями, й українська компанія виявилася серед них.

За матеріалами www.nytimes.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски