Maxar Technologies створює для американських військових модель Землі

Армія США розширила свій контракт із компанією Maxar Technologies, яка займається супутниковими знімками та отриманням геопросторової інформації. Планується, що вона створить для військових тривимірну модель світу для тренувань.

Модель Землі, створена Maxar Technologies за супутниковими знімками
Модель Землі, створена Maxar Technologies за супутниковими знімками. Джерело: Maxar Technologies

Американські військові та Maxar Technologies

27 лютого американські військові оголосили, що розширюють контракт із компанією Maxar Technologies, яка відома своїми супутниковими знімками поверхні Землі та подій українсько-російської війни зокрема.

Ще 2019 року американська армія розпочала проєкт One World Terrain (OWT), метою якого є створення на основі супутникової інформації цифрових середовищ з ефектом занурення. Тоді їхнім партнером була компанія Vricon, яка займалася видобуванням зі знімків сателітів геопросторових даних.

2020 року Maxar Technologies купила фірму Vricon і відтоді контракт з американськими військовими перейшов до неї. Загальна вартість One World Terrain складає 94,7 млн доларів. Цього разу Maxar Technologies реалізуватиме його етап 3b.

Цифрова модель Землі

Геопросторова інформація, по суті, є «розшифруванням» супутникових знімків, набором даних про координати об’єктів на поверхні Землі із зазначенням їхніх характеристик та особливостей. Також важливу роль у ній відіграє відносне розташування та зв’язки між об’єктами. На основі цих даних можна створювати інтерактивні карти поверхні.

Проєкт One World Terrain ставить за мету реалізацію наступного етапу — Maxar Technologies створить на основі геопросторових даних докладну тривимірну модель Землі, віртуального світу, в який військові зможуть занурюватися, аби оцінити ситуацію «на власні очі».

Попередній етап 3a One World Terrain був спрямований на підвищення точності тривимірних даних про місцевість і вдосконалення автоматизації обробки зображень, отриманих від супутників. Він тривав рік.

На етапі 3b, котрий, як очікується, триватиме стільки ж, як і попередній, основною задачею стане добування даних із відкритих джерел, а також інформації, отриманої від невеликих безпілотних літальних апаратів.

Нова система, принаймні частково, буде відкрита не лише для військових користувачів, а й для комерційних. Минулого тижня Maxar Technologies оголосила про запуск SYNTH3D — тривимірної моделі реального світу, призначеної бути основою для розробників комп’ютерних ігор.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine