Maxar Technologies опублікувала знімки Соледара та Бахмута

Компанія Maxar Technologies опублікувала знімки зі своїх супутників, на яких видно результати боїв за Соледар, які тривають з серпня. На інший знімок потрапило перехрестя у Бахмуті, повністю вкрите воронками від вибухів снарядів.

Соледар
Соледар у січні. Джерело: Maxar Technologies

Соледар у серпні та в січні

Компанія Maxar Technologies, відома своїми супутниковими знімками російсько-української війни, звернула свою увагу на найгарячішу ділянку фронту — міста Соледар та Бахмут. 11 січня вона опублікувала на своїй сторінці у Twitter дві пари фотографій міста, що колись було відоме переважно санаторієм, розташованим у соляній шахті.

На обох парах знімків показані багатоповерхові будинки. Тільки на світлинах, датованих 1 серпня, у них цілі дахи й немає слідів пожеж. А на зображеннях, датованих 7 та 10 січня, вони нагадують примари, що стоять серед засніжених полів.

На знімок, датований 7 січня потрапили також школи та інші громадські будівлі. На зображенні видно, що вони практично повністю зруйновані обстрілами.

Чому міста так сильно постраждали?

На іншому знімку, опублікованому Maxar Technologies, видно перехрестя доріг у Бахмуті. Воно практично усе всіяне воронками від влучання снарядів. Це свідчить про те, наскільки інтенсивними та довгими є бої в цьому районі.

Перехрестя у Бахмуті
Перехрестя у Бахмуті. Джерело: Maxar Technologies

Раніше Maxar Technologies вже публікувала світлини селища Опитне, розташованого поруч із Бахмутом. Фактично всі ці населені пункти є ареною однієї величезної битви, яка точиться із серпня минулого року. А останні кілька місяців вона не вщухає навіть вночі.

Бойові дії проти ЗСУ в цьому районі веде приватна військова компанія «Вагнер», яка давно перетворилася на невелику армію з танками, літаками та артилерією. Захоплення міст могло б збільшити вплив угрупування всередині росії, тому бойовики продовжують їх штурмувати, не рахуючись з жертвами серед мирного населення.

За матеріалами https://twitter.com/Maxar.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна