Компанія Advent купила Maxar Technologies за 6,4 млрд доларів

Інвестиційна компанія Advent International оголосила про покупку супутникового оператора Maxar Technologies. Сума операції становитиме 6,4 млрд доларів.

Супутниковий флот компанії Maxar. Джерело: Maxar Technologies

Maxar Technologies була заснована у 2017 році. Компанія має флот супутників, які займаються регулярним зніманням земної поверхні. Maxar привернула до себе увагу всього світу у 2022 році після початку регулярних публікацій знімків наслідків бойових дій в Україні та слідів воєнних злочинів на окупованих територіях.

Згідно з опублікованим пресрелізом, придбання Maxar допоможе «прискорити інвестиції та розробку супутникових технологій наступного покоління компанії та аналізу даних для своїх клієнтів». Advent International викупить усі звичайні акції супутникового оператора, що перебувають в обігу, за 53 долари за штуку. Це більш ніж удвічі перевищує їхню ціну станом на 15 грудня, в останній повний торговий день Maxar. як публічної компанії. Очікується, що операція буде остаточно формалізована до середини 2023 року.

Варто зазначити, що покупка не повинна вплинути на статус Maxar. В цей час компанія є основним постачальником супутникових знімків для уряду США. У 2022 році вона уклала 3,2-мільярдний контракт із Національним управлінням військово-космічної розвідки США. За його умовами Maxar забезпечуватиме його зображеннями земної поверхні протягом наступних десяти років.

Ви також можете почитати про плани SpaceX створити супутникову платформу Starshield для військових потреб.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine