SpaceX створить супутникову платформу для військових

SpaceX повідомила про створення нової супутникової платформи, що отримала назву Starshield. Вона призначена для виведення на орбіту корисних навантажень для урядових та військових замовників. Основний наголос місії буде зроблений на користь національної безпеки.

Супутник платформи Starshield (концепт). Джерело: SpaceX

Згідно з презентацією SpaceX, Starshield багато в чому базуватиметься на архітектурі Starlink. Йдеться про нове сімейство супутників з модульною конструкцією, які мають можливість розміщення великої кількості різних корисних навантажень (ними можуть бути камери, радари, пристрої збору та перехоплення даних тощо). Клієнти SpaceX також матимуть можливість швидкого запуску космічних апаратів, а також масштабування мережі.

Іншою важливою особливістю Starshield стане використання лазерного зв’язку. Завдяки йому апарати зможуть обмінюватися між собою даними. Це не тільки захистить їх від перехоплення, а й дозволить користувачам підтримувати зв’язок з ними у будь-якій точці земної кулі за допомогою спеціалізованих терміналів. SpaceX також надасть можливість встановлення систем лазерного зв’язку на інші супутники своїх клієнтів, що дозволить включати їх до мережі Starshield.

За неофіційними даними, перші прототипи супутників Starshield були запущені під час місії Globalstar FM15 у червні 2022 року. Судячи з представлених компанією зображень, зовні вони відрізняються від усіх наявних версій Starlink.

Нагадаємо, що недавно SpaceX підняла ціни для українських користувачів Starlink.

За матеріалами https://www.spacex.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine