Супутник показав російські авіабази, вражені українськими безпілотниками

Супутниковий оператор Maxar Technologies показав російську авіабазу в Енгельсі до того, як її атакували безпілотники. А ізраїльська ImageSat International опублікувала зображення подібного удару по аеродрому під Рязанню.

Російські авіабази на супутникових знімках
Російські бомбардувальники на авіабазі. Джерело: Maxar Technologies

Авіабази, з яких росія завдавала ракетних ударів

Зранку 5 грудня з’явилася інформація про те, що авіабазу Енгельс у Саратовській області росії вразив невідомий безпілотник. Майже одразу ж з’явилися дані про аналогічну атаку на аеродром Дягілево, розташований поблизу Рязані. Обидва об’єкти відомі як місця базування російської стратегічної авіації.

Попри те, що обидві авіабази розташовані за сотні кілометрів від українського кордону, саме на них базуються бомбардувальники Ту-95, Ту-160 та Ту-22М, з яких по об’єктах цивільної інфраструктури та вузлах енергомережі України запускалися ракети.

Власне, цю активність добре видно на супутникових знімках, наданих компанією Maxar Technologies. Вони зроблені 3 та 4 грудня і демонструють активність, яка спостерігалася тут днями. Цілком можливо, що це була саме підготовка нових ракетних ударів. Наприклад, стратегічні бомбардувальники могли літати на аеродром Олєнья біля кордонів із Норвегією, де зберігаються ці боєприпаси.

Наслідки атаки дронів

Звичайно, що на самих знімках Maxar Technologies жодних наслідків імовірної атаки ЗСУ побачити неможливо. Лише самі бомбардувальники, що стоять на аеродромі. Адже ці світлини зроблені ще до нападу.

Але їх доповнює зображення, опубліковане ізраїльською ImageSat International. На ньому видно інший аеродром — Дягілево. Добре можна роздивитися тактичний ракетоносець Ту-22М, який стоїть на злітно-посадковій смузі, а поруч із ним — свіжі сліди пожежі та вибуху.

Знімок датується вдень 5 грудня, тобто зроблений за кілька годин після того, як аеродром був уражений, тож сумніватися у самому факті влучання не доводиться. А ось чим саме завдали удару — версії розходяться.

З упевненістю можна констатувати лише здатність України вражати цілі на відстані у 1000 км від лінії фронту. Теоретично це дозволяє завдавати удари й по москві.

За матеріалами https://twitter.com/Maxar, https://twitter.com/ImageSatIntl

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine