Супутники показали, як США провалюються під землю

Вчені використали загальнодоступні супутникові знімки для того, аби оцінити, наскільки сильно просідає земля під американськими містами на східному узбережжі країни. Вони свідчать, що перевикористання ґрунтових вод підсилюють деструктивні процеси та роблять території вразливими до підвищення рівня води.

Просідання ґрунту
Просідання ґрунту. Джерело: www.dailypioneer.com

Просідання ґрунту на супутникових знімках

Команда науковців з університету Аризони використала загальнодоступні супутникові знімки для того, аби визначити, як змінюється рівень земної поверхні на східному узбережжі країни. За ними 15 вчених вручну виміряли мільйони випадків просідання поверхні та нанесли їх на карту.

Ці зміни мають надзвичайно малі величини, але насправді вони свідчать про дійсно глобальні процеси. Наприклад, відповідно до супутникових даних, міста Нью-Йорк та Чарльстон у Південній Кароліні щорічно опускаються на 2 мм.

Загалом дослідники дійшли висновку, що земля повільно, але нестримно просідає у 50 найбільших містах та аеропортах східного узбережжя США. Вони склали надзвичайно точну карту цих процесів і змогли побудувати прогноз розвитку подій на наступні 100 років.

Чому земля опускається?

Звичайно, земля просідає не тільки у США, а й у багатьох інших містах. Для цього може бути купа природних причин: тектоніка, льодовикова ізостатична корекція, навантаження осадів і ущільнення ґрунту. Але також це може бути результатом людської діяльності, наприклад, видобутку підземних вод, газу та нафти.

Вчені недарма звертають увагу на великі міста та аеропорти. Будівлі та асфальт чинять чималий тиск на ґрунт, тому утворення будь-яких порожнин під ними неодмінно призводить до пришвидшення просідання.

Зрештою, головною небезпекою є не те, що міста справді проваляться під землю, а те, що вони стануть значно вразливішими для повеней та підвищення рівня Світового океану. Вода зможе розмивати ті ділянки, до яких досі не могла дістатися.

У цьому плані вчені особливу увагу приділяють просіданню водно-болотних угідь. Вони не тільки відіграють велику роль у функціонуванні циклу поховання вуглецю, а й служать буфером на шляху паводків. Як тільки вода їх розмиє остаточно, тонути почнуть ті ділянки, на яких зараз стоять міста.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна