Вулкан Мауна-Лоа на головному острові Гавайського архіпелагу почав вивергатися 28 листопада. Супутники NOAA уважно стежать за тим, що відбувається, і попередять, якщо людям загрожуватиме небезпека.
Супутники стежать за виверженням вулкана
Один із найбільших вулканів Землі Мауна-Лоа почав вивергатися 28 листопада об 11:30 за київським часом. Він розташований на головному острові Гавайського архіпелагу. Відповідно до заяв Геологічної служби США, зараз потоки лави та гарячі гази сконцентровані біля його вершини й не становлять небезпеки для людей.
Однак супутники Національного управління океанографії та атмосфери (NOAA) спостерігають за виверженням з орбіти. І вони є свідками його надзвичайної потужності. Анімовані зображення, опубліковані у твіттері, показують цю подію крізь інфрачервону камеру.
На них видно не тільки тепло від самого виверження, але й густий шлейф газів, що розповсюджується на північний схід від Великого острова. Пізніше NOAA поділилося ще одним зображенням того, що відбувається.
Чи може виверження Мауна-Лоа стати небезпечним?
Водночас Геологічна служба США опублікувала зображення потоків лави, які прямують униз північним схилом Мауна-Лоа. Також відомо, що виверження забарвило небо червоним. Прямої загрози поселенням, що розташовані нижче, поки що немає.
Але служби попереджають, що ситуація може змінитися разом із погодними умовами. У будь-який момент зміна напрямку вітру та тиску може призвести до того, що гази та попіл із Мауна-Лоа почнуть опускатися у населені пункти.
Разом із ними на землю може почати падати «волосся Пеле». Так називають розплавлений базальт, що в польоті набуває форми ниток чи волокон. У разі погіршення умов населенню буде рекомендовано евакуюватися.
За матеріалами www.space.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine