Виверження вулкана Стромболі зазнімкували з космосу

9 жовтня на італійському острові Стромболі розпочалося виверження вулкана. Один із супутників, що належать ESA, проєкту Sentinel-2 зазнімкував наслідки події. Його знімок був зроблений через п’ять годин після початку виверження.

Виверження вулкана Стромболі з космосу. Джерело: ESA

За свідченнями очевидців та повідомленнями місцевої влади, виверження виявилося досить потужним. Воно зруйнувало частину вулканічного кратера, після чого в утворений пролом ринули потоки лави. Крім того, в атмосферу була викинута значна кількість газу та попелу. Висота вулканічного шлейфу над Стромболі становила кілька сотень метрів.

Знімок Sentinel-2 наочно демонструє процеси, які відбуваються на острові. Саме зображення було отримане в природних кольорах, але до нього також додали дані з інфрачервоного каналу. Це зробили для того, щоб краще розрізняти потоки лави, що стікають у море. На фото також добре видно клуби попелу й газу, що викидаються вулканом.

За оцінками геологів, вулкан Стромболі утворився приблизно 150 тисяч років тому. Він відомий тим, що практично безперервно вивергається протягом останніх кількох тисяч років. На щастя, зазвичай він не становить великої загрози. Взагалі, виверження Стромболі обмежується викидами газу та попелу. Випадки, коли вулкан викидає лаву, дуже рідкісні.

Ви також можете почитати про те, як атмосфера Землі «закипіла» через виверження вулкана Тонга.

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine