Супутники показали вплив людей на життя амазонських дельфінів

Вчені використали супутникові мітки для того, аби відстежувати рідкісних амазонських дельфінів у Перу. Їхньому існуванню загрожують рибальство, спорудження гребель та роботи з поглиблення дна водойм.

Амазонські річкові дельфіни
Амазонські річкові дельфіни. Джерело: Jose Luis Mena

Спостереження за річковими дельфінами

Вчені продовжують використовувати супутники для того, аби розібратися з чисто земними проблемами. Раніше вони вже рахували за їхньою допомогою дерева на південь від Сахари та боброві греблі у Північній Америці. Цього разу їхню увагу привернули амазонські річкові дельфіни.

Ці рідкісні тварини належать до одного з видів морських ссавців, який прилаштувався до життя у прісній воді. Однак вони сильно страждають від людської діяльності, й науковцям хотілося б більше дізнатися про це.

Тому вони причепили до вісьмох дельфінів, що мешкають у верхів’ях Амазонки на території Перу, радіомітки, які можна відстежувати за допомогою супутників, і кілька місяців відслідковували їхнє пересування.

Також вони зібрали дані про те, в яких місцях здійснюється виловлювання риби, роботи з поглиблення дна річок та будівництва дамб. З усього цього утворили геопросторові дані, які пізніше і проаналізували.

Дельфіни уникають гребель

Результати досліджень показали, що майже 89 відсотків місць, де мешкають дельфіни, розташовані там, де відбувається інтенсивний вилов риби. Це означає, що якщо це і створює проблеми, то це ті проблеми, про які вчені вже знають.

А ось від місць, де споруджуються греблі чи ведуться роботи з поглиблення дна, річкові дельфіни тримаються якомога далі. Відстань від таких місць в середньому становить 150 та 252 км. Щоправда, ефективно уникати їх важко, адже кожне з них займає приблизно 50 км річки.

«Очевидно, що амазонський дельфін стикається із загрозою, що постійно зростає, з боку людини», — каже докторка Елізабет Кемпбелл з Центру екології та охорони природи в кампусі Пенрін в Ексетері, що в графстві Корнуолл. «Рибальство може виснажити популяції здобичі дельфінів, а також вони перебувають під загрозою навмисного вбивства та випадкового вилову».

Щоправда, вчені вважають, що висновки дослідження не можна сприймати абсолютно правдивими, адже інші дельфіни живуть значно ближче до гребель. Вони гадають, що треба розширити використання супутникових міток для того, щоб встановити, як людська діяльність впливає на них.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії