Супутники показали розширення Каїру

У XX столітті столиця Єгипту пережила бурхливе зростання. У 1950 році її населення становило близько 2,5 млн осіб, а до 1984 року воно збільшилося до 12 млн. Зараз у Каїрі проживає понад 20 млн осіб (з урахуванням агломерації). Каїр найбільше місто Африки, воно займає 15-те місце у списку міст Землі з найбільшою кількістю жителів.

Представлені знімки демонструють стрімке зростання міста. Перше зображення було отримане супутником Landsat 5 у 1984 році, друге — супутником Landsat 8 у 2019 році. Неважко зауважити, що за минулі 35 років площа Каїра значно збільшилася. Значна частина заплави Нілу, де колись були сільгоспугіддя, тепер є частиною мегаполіса. А там, де колись була пустеля, з’явилися численні міста-супутники.

Найбільшим із подібних поселень поки що є Новий Каїр. Його будівництво розпочалося у 1990-х роках з метою розвантажити мегаполіс. Наразі, населення Нового Каїру становить близько 300 тис. осіб. За 25 км на схід від нього ведеться спорудження «нового» Нового Каїру. За задумом єгипетської влади, у майбутньому він візьме на себе функції адміністративної та фінансової столиці країни. Очікується, що після завершення будівництва нове місто стане будинком для 5 млн осіб.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov