Супутник Starlink зафіксував драматичний момент на орбіті Землі: відео 

SpaceX запускає так багато космічних місій із багаторазовими ракетами Falcon 9, що це вже стало для нас буденністю. Але якщо подивитись на запуски цих ракет з іншого ракурсу, для вас розкриється зворотна, драматична сторона місії. Засновник SpaceX Ілон Маск опублікував у Twitter альтернативний погляд на згоряння другого ступеня Falcon 9 в атмосфері Землі. 

Супутник Starlink
Супутник Starlink

Відео вийшло не дуже високої якості, адже його отримували методом потокової передачі з відеокамери, встановленої на одному з супутників Starlink. На перший погляд, цей короткий ролик нічим не вирізняється. Але якщо уважно придивитися праворуч від низки супутників, можна помітити невеликий білий об’єкт біля верхнього правого кута. Через кілька секунд можна побачити, як біла плямка починає швидко віддалятися вправо. 

<

Ось що відбувається. Falcon 9 — це «робоча конячка» SpaceX, яка відповідає за запуск як супутників, так і космічних кораблів з астронавтами. Вона використовує два ступені. Перший виконує важку роботу під час злету, а потім повертається на Землю для повторного використання. Другий ступінь забезпечує доставлення корисного вантажу на орбіту. Він завжди приречений згоряти в атмосфері Землі. На щастя, висота дає змогу повністю утилізуватися, не долітаючи до поверхні та не створюючи небезпеки для людей. Саме цей драматичний момент зняв супутник Starlink: другий ступінь ракети, виконавши свою місію, долає останні кілометри перед остаточним знищенням. 

SpaceX запускає старлінки на орбіту, щоб побудувати глобальну широкосмугову мережу. Ці супутники вже показали свою ефективність, допомагаючи Україні розгортати Інтернет у постраждалих від російської агресії районах нашої країни. Але водночас сателіти Ілона Маска через їхню високу яскравість стали джерелом суперечок щодо спотворення фотографій під час спостереження за космосом із Землі. 

Раніше ми повідомляли про те, як Тайвань скористається досвідом застосування супутникового зв’язку в Україні

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine 

Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа