Супутник сфотографував Північно-Західний прохід

Упродовж кількох століть численні мореплавці намагалися відшукати так званий Північно-Західний прохід — морський шлях через Канадський Арктичний архіпелаг, який би дозволив радикально скоротити час подорожі з Атлантичного в Тихий океан. Ці експедиції забрали життя багатьох моряків, але фактично так і не увінчалися успіхом. З’ясувалося, що арктична крига не встигає розтанути влітку, що робить неможливим використання проходу для морських перевезень.

Однак глобальне потепління дало надію на втілення ідеї Північно-Західного проходу. У 2006 році один із двох його шляхів (північний маршрут) вперше став прохідним у літній період. У результаті туди почали заходити вантажні та рибальські судна, і навіть круїзні лайнери.

Втім, і зараз Північно-Західний прохід є не найпростішим місцем для навігації, що підтверджують викладені фотографії. Вони були зроблені супутником Aqua 22 серпня поточного року і демонструють Канадський Арктичний архіпелаг. Жоден із двох маршрутів навіть у цей час так повністю й не звільнився від криги.

Один зі знімків демонструє район острова Кінг-Вільям, що став місцем загибелі знаменитої експедиції Франкліна. Її кораблі були затиснуті кригою, яка так і не скресла за два роки зимівлі. У пошуках порятунку учасники експедиції відчайдушно намагалися дістатися пішки  до найближчого торгового форпосту, але не змогли подолати цей шлях.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov