Супутник побачив знищені літаки у Пскові

Видання «Схеми» опублікувало знімки аеродрому у Пскові, зроблені супутниками компанії Planet Labs. На них видно кілька серйозно пошкоджених літаків Іл-76. Це — наслідки атаки українських безпілотників, здійсненої 30 серпня.

Пошкоджені літаки на аеродромі Пскова
Пошкоджені літаки на аеродромі Пскова. Джерело: t.me/cxemu

Пошкоджені літаки на супутникових знімках

Супутники американської компанії Planet Labs підтверджують пошкодження російських літаків Іл-76 на аеродромі у Пскові. Про це повідомляє проєкт «Радіо Свобода» «Схеми». Ця команда вже неодноразово публікувала ексклюзивні супутникові фото, які висвітлюють найважливіші моменти війни в Україні.

Цього разу знімки були отримані майже одразу після того, як на аеродром була здійснена атака українськими безпілотниками, тобто 30 серпня. На світлинах добре видно військово-транспортні літаки, які стоять на своїх місцях, але у їхніх фюзеляжах видно великі отвори біля крил.

Експерти заявляють, що, згідно зі світлинами, принаймні два літаки потребуватимуть дуже тривалого капітального ремонту, який триватиме 2–3 місяці. Крім того, на злітній смузі біля них видно два великих авто, схожі на пожежні. Це свідчить про те, що там могла вирувати пожежа.

Пошкоджений літак
Пошкоджений літак. Джерело: t.me/cxemu

Атака на аеродром

Збройні сили України атакували аеродром у Пскові вранці 30 серпня. За повідомленнями ЗМІ, атака відбувалася за допомогою безпілотників, ціллю яких були військово-транспортні літаки, які тут базуються. Одночасно із цим відбувся ряд ударів по деяких інших військових об’єктах в росії.

За повідомленнями ВПС України, в результаті атаки було знищено принаймні чотири військово-транспортні літаки Іл-76. У лютому 2022 року саме такі мали привезти десант на аеродром у Гостомелі.

Крім того, українські військові заявили, що могли пошкодити й інші літаки, однак підтвердити влучання не можуть через високу хмарність, яка закриває частину аеродрому.

За матеріалами t.me/cxemu.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine