Супутник побачив, як росіяни намагаються відновити міст

Росіяни намагаються відновити міст в окупованій ними частині Херсонської області. На супутникових знімках Planet Labs видно, що вони затопили кілька вагонів, намагаючись створити тимчасову переправу.

Міст на знімку 16 вересня
Міст на знімку 16 вересня. Джерело: Тwitter.com/cxemu

Супутник зазнімкував міст

19 вересня журналісти проєкту розслідувань «Схеми» оприлюднили світлини, зроблені супутником Planet Labs, на яких зображений зруйнований ЗСУ міст у районі Каховської електростанції. На них видно, що окупанти намагаються відновити його.

Знімки датуються 16 та 18 вересня. На обох помітно, що деякі прольоти мосту повністю зруйновані, однак між ними є суттєва різниця. На перших фото на місці мосту присутні лише уламки. А вже за два дні на тому ж місці видно насип.

Росіяни намагаються спорудити переправу
Росіяни намагаються спорудити переправу. Джерело: Тwitter.com/cxemu

Супутники стежать за війною в Україні

У Генеральному штабі України підтвердили, що окупанти затопили кілька залізничних вагонів, намагаючись створити з них переправу. А потім створили на їхньому місці насипну греблю. При цьому матеріал, з якого її було споруджено, не повідомляється.

Також супутник Planet Labs показав кілька невеликих переправ на інший бік Каховської ГЕС. На знімках від 2 вересня їх ще не видно. Судячи з усього, росіяни намагаються капітально відновити знищений проліт мосту, але при цьому не хочуть зупиняти переправу своїх військ на цій ділянці.

Раніше супутники різних компаній уже показували залишений росіянами після українських ударів острів Зміїний. Видно на них також результати ударів росіян по українських зернових терміналах. А NASA має інтерактивну карту, де можна побачити пожежі, які виникають внаслідок обстрілів.

За матеріалами Тwitter.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine