Супутники спостереження за Землею продовжують оцінювати катастрофічні збитки в Туреччині та Сирії, спричинені серією руйнівних землетрусів, які сталися 6 лютого. Maxar Technologies поділилась новими зображеннями жахливих поверхневих тріщин, що утворились, коли три літосферні плити — Анатолійська, Аравійська та Африканська — зіткнулися в той фатальний понеділок.
На одному з цих зображень із космосу поверхнева тріщина перетинає турецьке місто Нурдагі, де загинули тисячі людей під завалами будівель. Супутники Maxar також помітили розрив поблизу міста Тюркоглу, де тріщину видно на відстані кількох кілометрів. Це наслідок величезної енергії, яку вивільнила серія землетрусів магнітудою 7,8 та 7,5 балів за шкалою Ріхтера.
NEW: @Maxar’s satellite imagery clearly reveals the multi-km-long surface rupture extending along the Gölbaşı-Türkoğlu segment of the East Anatolian Fault as a result of the 7.8 magnitude earthquake in southern Turkey. pic.twitter.com/915oWD9b1E
— Nahel Belgherze (@WxNB_) February 13, 2023
Землетрус у Туреччині 6 лютого був найсильнішим за останні кілька десятиліть. Рятувальні операції тривають повільно, особливо на сирійському боці кордону, де надання допомоги ускладнюється багаторічною громадянською війною.
Раніше європейські супутники спостереження за Землею показали, що дві тріщини, які утворилися внаслідок двох головних поштовхів минулого тижня, є одними з найдовших, які геологи коли-небудь бачили, розповів професор Тім Райт, який очолює Британський центр спостереження та моделювання землетрусів, вулканів і тектоніки.
Left image: surface rupture of #turkey #earthquake Mw 7.8
Right image: surface rupture of #Kaikoura #earthquake Mw 7.8 pic.twitter.com/jgTwTvHP6x— Dr Shreya シェア (@shryaarora) February 13, 2023
Довша тріщина, утворена першим та більш потужним землетрусом магнітудою 7,8 бала розтягнулась на 300 км на північний схід від північно-східного краю Середземного моря. Коротша тріщина довжиною 125 км, що утворилася другим, дещо слабшим поштовхом, проходить із заходу на схід, частково паралельно ділянці першої тріщини. Зображення показали, що в деяких частинах тріщини земля розійшлась у сторони на 5-30 метрів.
Раніше ми розповідали про те, чи варто в Україні боятися землетрусів.
За матеріалами Space
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine