Опубліковано карту, що містить 4,4 млн галактик

Міжнародна команда астрономів опублікувала нову карту неба. Вона містить дані про 4,4 млн галактик, розташованих на ділянці, що займає приблизно чверть північної півкулі небосхилу.

Композитне зображення галактики NGC 4858. Для його створення використані дані в оптичному (отримані телескопом Hubble) і радіодіапазоні. Джерело: Ian Roberts

Для створення карти дослідники протягом семи років вели спостереження з використанням радіотелескопа LOFAR, приймальні станції якого розташовані в семи країнах Європи. Загалом під час них було зібрано 8 петабайт інформації. Для подальшої обробки цих даних учені використовували найсучасніші алгоритми на високопродуктивних комп’ютерах.

У результаті астрономам вдалося створити радіозображення, що містить дані про 4,4 млн галактик. Понад мільйон із них раніше не були відомі. Переважна більшість об’єктів на новій карті віддалена від нас на відстані у мільярди світлових років і містить надмасивні чорні діри, а також активно формує нові зірки. На додаток на зображення потрапили скупчення галактик, що стикаються, та спалахуючі зірки, що належать нашому Чумацькому Шляху.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За словами дослідників, надалі вони планують продовжити картографування північного неба за допомогою LOFAR. Це допоможе отримати нові знання про те, як еволюціонують чорні діри та відбуваються зіткнення галактичних скупчень, а також покращить розуміння поведінки магнітних полів і високоенергетичних частинок у Всесвіті.

Ви також можете почитати про створену американськими астрофізиками найдетальнішу карту Всесвіту.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Як досягти Марса та Церери за один політ
James Webb виявив приховану чорну діру в сусідній галактиці
Великий сюрприз: астрономи виявили планету на полярній орбіті навколо пари дивних зір
Танення льодовиків могло спричинити прискорення дрейфу континентів
Зміна траєкторії ракети Falcon 9 «украла» дані космічного експерименту
Зі швидкістю цунамі: піщаний апокаліпсис на Землі помітно навіть із космосу
Космічна скарбниця: Hubble зазнімкував кулясте скупчення
Темна матерія все ж може видавати себе при взаємодії зі світлом
Мільйон градусів: місія Solar Orbiter отримала унікальний портрет Сонця
Чи справді телескоп James Webb може знайти життя у космосі?