Stratolaunch офіційно викупила літак-носій Cosmic Girl компанії Virgin Orbit

У той час як Virgin Orbit проходить процедуру банкрутства, конкуренти вже потроху викуповують різні частини бізнесу компанії. Цього тижня заявка Stratolaunch на купівлю Boeing 747 Cosmic Girl за 17 млн доларів була схвалена Судом США з банкрутства, що дозволяє Stratolaunch використовувати модифікований літак-носій для перевезення своїх гіперзвукових апаратів Talon-A (TA-1), які в ідеалі мають почати експлуатацію до 2024 року.

Stratolaunch Boeing 747
Ілюстрація ракети-носія Stratolaunch Boeing 747 у стартовій конфігурації з багаторазовим гіперзвуковим випробувальним стендом Talon-A. Зображення: Delta Research Digital Products

Як тільки угода з Virgin Orbit щодо Cosmic Girl буде закрита — це станеться до кінця липня цього року — Stratolaunch негайно перепрофілює його для проведення гіперзвукових випробувань багаторазового використання Talon-A. У Stratolaunch заявили, що це придбання дозволить їм збільшити можливості проведення льотних випробувань і надавати підтримку державним та комерційним замовникам по всьому світу. Наразі компанія використовує власну платформу повітряного запуску — літак-гігант Roc.

Stratolaunch
Скидання гіперзвукового випробувального апарата The Talon з борта Stratolaunch Roc. Фото: Ineresting Engineering

«Придбання цього літака є важливою віхою в розвитку компанії. Оскільки Roc залишається нашим основним літаком, додатковий Boeing 747 додасть нашій пусковій платформі розширені можливості та гнучкість. Ми зможемо збільшити наш потенціал для льотних випробувань і стати ще сильнішим партнером для глобальних клієнтів», — зазначив у пресрелізі Закарі Кревор, президент і головний виконавчий директор Stratolaunch.

На швидкості 4 М

Гіперзвуковий транспортний засіб Talon-A здатний рухатися щонайменше в 4 рази швидше за швидкість звуку, або більше 4 М. Гіперзвукові літальні апарати мають різне застосування і можуть бути літаками, ракетами або космічними кораблями.

Cosmic Girl (Boeing 747-400) з підвішеною ракетою LauncherOne. Джерело: @pacalin

Випробувальний політ Talon-A тривав 4 години 8 хвилин і продемонстрував, що система запуску може чисто і безпечно відокремлювати гіперзвукові апарати від пілона центрального крила Roc. Випробування також підтвердило телеметрію між апаратами та засобами зв’язку бази Космічних сил Ванденберг.

Гіперзвуковий літак Talon-A під крилом літака-носія Roc
Гіперзвуковий літак Talon-A під крилом літака-носія Roc. Фото: Stratolaunch

Багато хто вважає, що Сполучені Штати відстають від гіперзвукових можливостей Китаю, який за останні кілька років оголосив, що розробив та розгорнув гіперзвукові ракети. Однак американські комерційні компанії, такі як Stratolaunch і Hermeus, сподіваються змінити ситуацію.

Раніше ми повідомляли про те, що таке гіперзвукові ракети «Кінжал».

За матеріалами Universe Today.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine