Збанкрутілій Virgin Orbit конкурент запропонував 17 млн доларів

Ракетно-будівельна компанія Virgin Orbit, яка нещодавно збанкрутувала, отримала пропозицію від головного конкурента у розмірі 17 млн доларів США за свій модифікований реактивний літак-носій Boeing 747 Cosmic Girl, з якого запускали ракету LauncherOne, та інші авіаційні активи, оскільки вона продовжує думати над варіантами під час судового розгляду справи за Главою 11 Кодексу США про банкрутство.

Літак-носій Cosmic Girl із приєднаною ракетою LaucherOne. Джерело: Virgin Orbit

Virgin Orbit погодилася на умови потенційної угоди з аерокосмічним підприємством Stratolaunch, яке розробляє найбільший у світі літак під назвою Roc — повітряну платформу для гіперзвукових льотних випробувань. Пропозиція Stratolaunch є першою «атакою» на активи збанкрутілої компанії. Продаж буде проводитися у формі аукціону, тому інші потенційні покупці можуть запропонувати ціну за активи Virgin Orbit вище, ніж Stratolaunch.

Згідно із заявами про банкрутство, угода про купівлю літака-носія була укладена після важких перемовин між двома компаніями. Угода передбачає, що Stratolaunch придбає авіаційні активи Virgin Orbit за готівку, при цьому покупець має внести депозит у розмірі 1,7 млн доларів, якщо угода буде ухвалена. Кінцевий термін подачі заявок на активи Virgin Orbit завершується у п’ятницю.

Представники Virgin Orbit відмовились коментувати потенційну угоду з Cerberus Capital Management, якій належить Stratolaunch. Але у своїй заяві зазначили, що компанія задоволена тим, що кількість і якість ознак зацікавленості відображають інноваційні ідеї та наполегливу роботу, яку команда вклала в розробку унікальної системи повітряного запуску гіперзвукових ракет.

Virgin Orbit, заснована мільярдером Річардом Бренсоном, була відділена у 2017 році від компанії Virgin Galactic (SPCE), яка займається космічним туризмом. Virgin Orbit подала заяву про захист від банкрутства 4 квітня 2023 року після того, як компанія не змогла забезпечити рятівне коло фінансування і звільнила майже весь свій персонал. А от у Virgin Galactic справи йдуть значно краще: нещодавно вона анонсувала туристичний політ, що одразу позначилось на зростанні акцій компанії на 1,7%.

Раніше ми розповідали про історію та перспективи систем повітряного старту.

За матеріалами CNBC.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine