Virgin Orbit повідомила про банкрутство

Компанія Virgin Orbit, що належить британському мільярдеру Річарду Бренсону, подала заяву про банкрутство. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на її сайті.

Virgin Orbit була заснована у 2017 році шляхом виділення в окрему компанію підрозділу Virgin Galactic, що займався розробкою ракети LauncherOne. Особливість носія полягає в тому, що він запускається за схемою повітряного старту з борту спеціального літака.

LauncherOne
Ракета-носій LauncherOne відділяється від Boeing 747. Джерело: Virgin Orbit

LauncherOne вдалося досягти космосу з другої спроби в січні 2021 року. Надалі компанія здійснила ще три успішні пуски ракети, вивівши на орбіту різні вантажі на замовлення NASA, Космічних сил США та інших організацій і приватних фірм. Virgin Orbit також намагалася розширити географію своєї діяльності. Зокрема, вона отримала ліцензію на проведення пусків з території Великої Британії. Крім того, компанія заснувала дочірнє підприємство Virgin Orbit Brasil. Воно мало зайнятися організацією пусків з території бразильського космодрому Алкантара.

Банкрутство LauncherOne

9 січня 2023 року Virgin Orbit здійснила свій перший британський пуск. Він завершився невдачею. Ракета не зуміла досягти орбіти через передчасне вимкнення двигуна другого ступеня. Пізніше з’ясувалося, що причиною невдачі стало зміщення паливного фільтра.

Складання LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

Ця невдача стала великим ударом для компанії. На той момент Virgin Orbit вже почала відчувати фінансові проблеми. Керівництво компанії сподівалося виправити ситуацію за рахунок очікуваних 200-мільйонних інвестицій. Однак в останній момент потенційний інвестор відмовився від угоди, що поставило Virgin Orbit на межу краху. У березні компанія спочатку відправила в безстрокову відпустку, а потім звільнила 675 співробітників (85% від загальної чисельності свого робочого штату). Але, попри відчайдушні спроби знайти іншого інвестора, такі радикальні заходи лише відтермінували неминуче. 4 квітня компанія офіційно оголосила про своє банкрутство.

Повідомляється, що Virgin Orbit отримала кредит на суму в 31,6 млн доларів для фінансування процесу банкрутства. Щойно суд схвалить заяву, ці гроші забезпечать компанію необхідною ліквідністю для продовження роботи та дадуть змогу займатися процесами продажу бізнесу.

За матеріалами https://virginorbit.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски