Virgin Orbit отримала ліцензію на запуски із Бразилії

Virgin Orbit Brasil (дочірнє підприємство компанії Virgin Orbit) отримало ліцензію бразильської влади на здійснення запусків ракети LauncherOne. Це сталося після того, як Бразильське космічне агентство (AEB) та ВПС Бразилії (FAB) підписали з компанією контракт на здійснення пускових послуг із території космічного центру Алкантара.

Космодром Алкантара

Космічний центр Алкантара був побудований у 1980-х роках. Він знаходиться ближче до екватору (2°18’пд.ш.), ніж знаменитий космодром Куру у Французькій Гвіані. Вдале географічне розташування дозволяє носіям, які стартують з Алкантари, економити до 30% палива. Серед інших переваг цієї території — можливість пуску ракет на всі типи орбіт. Низька щільність населення та стабільний клімат, дозволяє здійснювати космічні місії практично в будь-яку пору року.

Космодром Алкантара. Джерело: payloadspace.com

Але все це теоретично. Насправді ж Алкантара, поки що так і не прийняв жодного орбітального запуску. У серпні 2003 року під час підготовки до запуску на території космодрому вибухнула ракета VLS-1. Загинула 21 людина, ще кілька десятків дістали поранення. Вибух на Алкантарі став найбільшою в XXI столітті, за кількістю жертв катастрофою, яка сталася на космодромі та фактично поховав космічну програму Бразилії.

Запуски з екватору

І ось, майже через двадцять років після трагедії, Алкантара отримав другий шанс. У межах нещодавно підписаної угоди, Virgin Orbit буде використовувати інфраструктуру космодрому для запусків ракети LauncherOne.

Літак Cosmic Girl із підвішеною ракетою LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

План майбутніх місій виглядає так. Літак-носій (модифікований Boeng 747), який несе LauncherOne, злітатиме з розташованої на території Алкантари авіабази, після чого здійснювати переліт до екватору. Це дасть компанії можливість виводити корисні вантажі на всі типи орбіт. На цей час перший бразильський запуск LauncherOne запланований на 2023 рік.

Нагадаємо, що вже незабаром Virgin Orbit планує провести свій перший запуск із Великобританії.

За матеріалами https://virginorbit.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine