Страх на 10 млрд доларів: збій у James Webb налякав NASA  

Увесь світ недавно захоплювався неймовірними фотографіями Всесвіту, отриманих James Webb. Але днями розкрились неприємні подробиці, пов’язані з підготовкою космічного телескопа до роботи на відстані майже 2 млн км від Землі. У NASA зізнались, що не на жарт злякались, коли інженери раптово втратили зв’язок із James Webb.

Космічний телескоп James Webb
Космічний телескоп James Webb. Зображення: NASA

Керівник місії NASA Карл Старр розповів у інтерв’ю Science Channel, що сонцезахисний екран JWST розміром з тенісний корт, який захищає дуже чутливе обладнання обсерваторії від сонячних променів, під час розгортання раптово перестав передавати дані про своє положення до Центру керування польотом. Це означало, що розгортання екрана до кінця не відбулося, що поставило усю місію вартістю 10 млрд доларів під загрозу.

Наступним кроком, який зробили інженери, був повторний запуск розгортання. Але це теж не спрацювало — датчики, які надавали інформацію про положення захисного екрана та роботу сервомоторів, не відповідали. Менеджер з управління польотом сказав, що коли ця проблема виникла, у кімнаті штаб-квартири NASA настала гробова тиша.

Оператори місії так і не дочекалися реакції від James Webb, але інженери та науковці згодом зітхнули з полегшенням, коли отримали звіт про температурні дані космічного телескопа. Саме ці дані показали, що сонцезахисний екран був зрештою розгорнутий.

Якби сонцезахисний екран не розгорнувся, то внутрішні прилади не охолодились до необхідних наднизьких температур, що зробило б телескоп «сліпим» та просто перетворило його на найдорожче космічне сміття.

Космічний телескоп James Webb
Космічний телескоп James Webb

Нагадаємо, що раніше NASA озвучила екстрений план порятунку James Webb.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine