James Webb розпочав розгортання сонцезахисного екрана

28 грудня космічний телескоп James Webb (JWST) успішно розгорнув передню та задню палету свого сонцезахисного екрана. Отже, фахівці місії розпочали ключовий її етап.

Анімація розгортання палети сонцезахисного екрана JWST. Джерело: NASA

Сонцезахисний екран призначений для пасивного охолодження JWST, щоб підтримувати мінімальну температуру -223°C, необхідну для успішної роботи наукових інструментів. Він складається з п’яти мембран, зроблених з матеріалу каптон, і в розгорнутому вигляді має площу 300 м², що більше за тенісний корт для парної гри.

У той час як фактичні дії з переведення передньої та задньої палети зі складеного в розгорнутий стан зайняли лише 38 хвилин, сама операція тривала кілька годин. Це пов’язано з додатковими кроками, здійсненими фахівцями місії. Зокрема з ретельним моніторингом температури конструкції, маневруванням обсерваторії стосовно Сонця задля забезпечення оптимальних температур, увімкненням обігрівачів основних компонентів, активацією механізмів випуску, налаштуванням електроніки та програмного забезпечення тощо.

Очікується, що процес розкриття сонцезахисного екрана JWST триватиме приблизно тиждень. Після його завершення інженери розпочнуть розгортання 6,5-метрового основного дзеркала апарата. На це потрібно ще три дні. Фінальний маневр, який переведе JWST на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L4 системи Сонце-Земля, буде виконаний через 29 днів після запуску телескопа.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine