Стартап Spaceport планує пуск ракет із морських платформ

Компанія Spaceport планує вже у травні цього року продемонструвати морську платформу для запусків із неї космічних апаратів. Очікується до 4 запусків. Таким чином вони хочуть розвантажити наземні космодроми.

Платформа, яку Spaceport планує використовувати як космодром
Платформа, яку Spaceport планує використовувати як космодром. Джерело: The Spaceport Company

Новий «Морський старт»

Стартап Spaceport планує розпочати використання морських платформ як стартових майданчиків для космічних ракет. Перший із них обіцяють продемонструвати вже у травні 2023 року. Основною метою цього проєкту є розвантаження наземних космодромів.

Ідея плавучого стартового майданчика не є у космічній галузі чимось новим. Ще на початку 2000-х був реалізований міжнародний проєкт «Морський старт», який використовував для запусків платформу, розташовану у Тихому океані. Саме з неї злітали українські ракети «Зеніт-3SL».

Однак із часом через фінансові та політичні проблеми «Морський старт» закрили й на деякий час забули. Але зараз зацікавленість у таких платформах стрімко зростає. Лідером тут є Східна Азія. Китай та Південна Корея вже зараз мають плавучі платформи, звідки здійснюють пуски ракет.

Західні країни намагаються від них не відставати. SpaceX уже купувала дві закриті бурові платформи, маючи намір перетворити їх на космодроми, однак із часом дійшла висновку, що така перебудова неможлива, і нещодавно продала їх. Але Spaceport від своїх планів відмовлятися не збирається.

Концепція Spaceport

Основні проблеми, які Spaceport планує подолати, створюючи плавучий космодром, організаційного та технічного характеру. Зазвичай будівництво подібного об’єкта на суходолі потребує зведення великої кількості допоміжних споруд.

Крім того, космодром має отримати дозвіл від Федерального авіаційного управління, відомий як розділ 420. Наприклад, в окрузі Камден штату Джорджія приватний космодром уже багато років не вдається побудувати саме через неможливість отримати цей документ.

У разі використання замість ділянки землі плавучої платформи, по суті, корабля, всі вимоги розділу 420 все одно доведеться виконувати. Але зробити це буде значно простіше. За словами засновника компанії Тома Маротти, стартовий майданчик зможе просто зайняти певну позицію біля узбережжя США, де глибина не перевищує 60 м, впертися у дно опорами — й ось він уже готовий до використання.

Якщо випробування у травні пройдуть успішно, Spaceport збудує значно більшу плавучу платформу. З неї зможуть стартувати навіть ракети, подібні до Alpha, яку розробляє Firefly Aerospace. За словами Маротти, його компанія вже підписала угоду з Virginia Space на острові Волопс. Вона передбачає випробування повнорозмірного стартового майданчика у водах біля нього, починаючи з 2025 року.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини й факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії