Стартап Orbit Fab виставив цінник за послугу дозаправлення супутників у космосі

Orbit Fab має великі плани щодо розвитку заправних станцій для супутників, що потребують пального. Для цього їм потрібен спеціальний з’єднувальний механізм для передачі пального з орбітального танкера на космічний апарат замовника. Цей механізм, що отримав назву RAFTI, вже пройшов льотні випробування і доступний на ринку за ціною «всього» 30 тис. доларів.

Orbit Fab
Механізм RAFTI для дозаправлення супутників у космосі. Ілюстрація: Orbit Fab

Компанія з Колорадо, яка стартувала у 2018 році та перемогла у конкурсі TechCrunch Disrupt Battlefield, активно працює над цим проєктом. Її генеральний директор Деніел Фабер має значний досвід у космічній галузі. Раніше він очолював Deep Space Industries (DSI), компанію, яка займалась проєктом із видобутку корисних копалин на астероїдах. Нова фірма, заснована у 2012 році, була придбана Bradford Space сім років потому.

Фабер підкреслює значення орбітальних заправних станцій, особливо у зв’язку з розвитком приватного космічного сектора. Орбітальні заправні станції можуть стати важливим засобом для забезпечення паливом супутників і подовження їхнього терміну служби. Orbit Fab вже привернула інвестиції від Bolt та Munich Re Ventures, а також провела раунд Серії А на суму $28,5 млн.

Ключовий елемент компанії – це механізм передачі палива RAFTI, який може бути встановлений на супутники замовників, щоб потім забезпечити їх пальним. Крім того, компанія пропонує доставлення 100 кг палива на орбіту за 20 млн доларів.

Orbit Fab
Демонстрація дозаправлення за допомогою RAFTI на макеті супутника. Фото: Orbit Fab

Однак створення такої інфраструктури не лише технічно складне, а й вимагає відповідності стандартам безпеки космічних організацій. Orbit Fab паралельно працює над вдосконаленням свого механізму і планує розвивати нові варіанти, аби задовольнити попит на ринку.

Перші механізми RAFTI будуть встановлені на супутниках замовників вже у найближчі місяці. Пізніше компанія планує розпочати доставлення палива на геостаціонарну орбіту в межах контракту з Міністерством оборони США. Orbit Fab очікує значний попит на свої послуги та продукцію у найближчому майбутньому.

Раніше ми повідомляли про те, як космічний буксир Launcher отримав своїх перших клієнтів.

За матеріалами techcrunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску